Світовий бізнес втрачає мільярди через торгову політику Трампа

ЕКОНОМІКА
31 травня, 13:39
Світовий бізнес втрачає мільярди через торгову політику Трампа

Світові компанії вже зазнали щонайменше 34 млрд дол збитків через торгову політику президента США Дональда Трампа.

Про це пише агентство Reuters.

Втрати пов'язані з падінням продажів, зростанням цін на компоненти й сировину та невизначеністю щодо майбутніх мит.

Цю цифру підраховано на основі звітності 32 компаній з індексу S&P 500, трьох — з європейського STOXX 600 і 21 — з японського Nikkei 225. Економісти припускають, що реальні втрати значно більші, ніж офіційно оприлюднені.

Торгова напруженість торкнулася компаній у США, Європі та Азії. Apple, Ford, Porsche, Sony, Walmart, Volvo, United Airlines та інші знизили прогнози прибутків або взагалі відмовилися від прогнозів. Найбільше постраждали автовиробники, авіакомпанії й імпортери побутових товарів.

Світовий бізнес втрачає мільярди через торгову політику Трампа_1

Компанії намагаються компенсувати втрати: багато з них оголосили про підвищення цін. Kimberly-Clark знизила річний прогноз і очікує додаткових витрат у 300 млн дол. у 2024 році. Diageo заявила, що 10-відсотковий тариф на імпорт із ЄС і Британії щороку зменшуватиме її операційний прибуток на 150 млн дол.

Попри певне пом’якшення напруженості після відмови Трампа від нових мит проти ЄС, остаточні домовленості у торгівлі залишаються невизначеними.

Автор : Валерій Гонтар
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Кілька тижнів тому глава КНР Сі Цзіньпін закликав Євросоюз об'єднати зусилля проти Трампа в тарифній війні.
26 квітня, 18:16
Світ
З огляду на торговельну війну, малоймовірно, що Китай імпортуватиме більше нафти зі США.
17 квітня, 15:02
Опінії
Єдине стабільне і однозначне добро у політиці Трампа – це ціна на нафту.
12 квітня, 17:00
Економіка
З 12 квітня Китай підвищує мита на імпорт товарів зі Сполучених Штатів з 84% до 125%
11 квітня, 16:14
Політика
Мита Сполучених Штатів Америки, накладені на Китай, можуть підвищити ціни на iPhone на 43%.
10 квітня, 17:27
Політика
Європейський Союз та Канада впровадили дзеркальні тарифи у відповідь на мита, оголошені президентом США Дональдом Трампом.
09 квітня, 17:31