Світовий конгрес українців вшановує 75-ті роковини операції «Вісла»

СВІТ
28 квітня, 16:55
Світовий конгрес українців вшановує 75-ті роковини операції «Вісла»

Сімдесят п’ять років по тому московіти й досі одержимі знищенням усього українського

"28 квітня ми вшановуємо 75-ті роковини військово-політичної операції “Вісла”, здійсненої контрольованим Кремлем польським комуністичним маріонетковим режимом, з метою послабити вплив української національної ідентичності в південно-східній Польщі. Тоді українці стали жертвами переселенсько-депортаційних операцій, які нерідко супроводжувалися насиллям, руйнуванням домівок і церков, ув’язненням представників української інтелігенції і селянства в концтаборах", - йдеться на сайті СКУ.

"Близько 150 тисяч українців і членів змішаних сімей переміщено із 22 повітів, що входили до складу 3 воєводств, і розселено у 71 повіті 9 північно-західних воєводств. Спільнота українців була розсіяна, сім’ї з дітьми під дулами були вигнані з домівок без права на повернення і можливості зберегти своє майно, позбавлені закладів культури й освіти, можливості відвідувати церкви своєї віри, українці більше не могли жити повноцінним національним життям. Репресивні заходи комуністичного режиму у 21 столітті наслідуються росіянами й сьогодні", - зазначили в СКУ.

Час не послабив російської ненависті до творчого розквіту української культури. Сімдесят п’ять років по тому вони й досі одержимі знищенням усього українського. За останні два місяці, росіяни жорстоко депортували до рф щонайменше півмільйона українців, вилучивши паспорти та документи, аби унеможливити їхню втечу з російського пекла.

У Конгресі нагадали, що 3 серпня 1990 року Сенат Польської Республіки засудив операцію “Вісла”. У 2007 році Президенти України та Польщі констатували, що операція “Вісла” «…була в історії сучасної Польщі прикладом несправедливості, яка стала наслідком дій тоталітарної комуністичної влади».

У світлі найвищого рівня підтримки, який Польща зараз надає Україні для протидії шовіністичному російському режиму, а також зустрічі Президента СКУ з президентом Польщі Анджеєм Дудою 30 березня, Павло Ґрод відзначив величезні зусилля польського народу і наголосив:

«Зараз Польща стала одним з наших найбільших друзів України, разом ми боремося за те, щоб назавжди залишити у минулому тоталітарний режим і перемогти посткомуністичну навалу».
Читайте також:
Опінії
Світ не знає про шахту Саліна. Та ми повинні пам'ятати...
27 червня, 15:45
Книги
Відомий літературний твір карельського і фінського народів висунуто на конкурс Європейської комісії зі збереження історичної спадщини.
15 червня, 07:52
Історія
Російська історія заснована на викрадених в інших і підкорених Москвою народів артефактах та неодноразово переписана на замовлення режимів.
02 червня, 09:08
Опінії
18 травня 1944-го — 78 років тому — почалася депортація кримських татар, а потім інших народів Криму.
18 травня, 13:45
Опінії
Щороку 9-10 березня в Україні відзначають Шевченківські дні. Натомість у Фінляндії подібною об'єднавчою для всієї нації датою є 12 травня.
12 травня, 17:01
Історія
А тим часом Мелітополь перетворився на черговий абсцес провадженої орками "війни алтарів".
11 травня, 17:00