Світову історію творять українські війська на своїй землі

ВІЙНА
03 січня, 21:16
Світову історію творять українські війська на своїй землі
Фото: Facebook

Грізні дні минулого 2022 року і не менш грізні прийдешнього поставили переконливий хрест на ретельно виплеканих інтелектуальних культах.

Достоту як українська бронетехніка з хрестами на бортах поставила хрест на міфі про "другу армію світу". Сутінки аферистів добігли свого логічного завершення.

Перший із них – "кумир" 1990-х Френсіс Фукуяма. Він і політичний економіст, і історик, і футуролог, і борець проти корупції, а на його лекції у Львові у 2015 році квитки по $1000 продавали.

Його візитівка: книга "Кінець історії та остання людина", що вийшла друком у 1992-му, де Фукуяма стверджував, що «успіх і поширення західних ліберальних демократій та ринкової моделі капіталізму сигналізує кінцеву точку соціально-політичної еволюції людства та перемогу цієї форми врядування». Перед Революцією гідності він приїздив до Києва понити про "провал демократичних перетворень" в Україні.

Революції, ясний перець, цей самовпевнений філософ-прогнозист не передбачив, як і російської агресії. Тепер пан Фукуяма набрався нахабства навіть контрнаступи коментувати, а з якого це дива, дозвольте запитати?!

Другий – "кумир" 2010-х Юваль Ной Харарі. Він також і філософ, і військовий історик, і popular science author, яких тільки регалій собі не приписав цей відвертий профан.

Він, зокрема, писав наступне: «Всесвітня імперія твориться в нас на очах, і керувати нею буде не окрема держава чи етнічна група – цей новий світ стане підвладним багатонаціональній еліті, і склеювати його будуть спільна культура та інтереси». А яка культура? Ну, та сама, де веселкові паради різні проводять, очевидно ж...

Далі – типова лівацька пурга, що або нове і світле космополітичне майбутнє без Націй та держав, або маленькі забиті громади темних рагулів. Tertium non datur...

Тому що от скоро правильні вчені винайдуть безсмертя, а ідеологія, мораль і цінності то все вигадки, бо людина не відрізняється від тварюки, й так далі. При цьому від Харарі – жодного успішного реального прогнозу, як і у Фукуями, зате мільйонні тиражі, ореол інтелектуальних лідерів, месіанська зверхність і халдейська нехіть до фактів.

Нечисленна українська читацька авдиторія, якій не вперше скуштувати крейди замість аспірину та сприйняти хутро замарстинівського крілика за шиншилу, рахманно й сумирно поїдала цей квазіінтелектуальний комбікорм. Завдяки амбасадорам цього дурисвітства, що за канонами марксиста Антоніо Ґрамші захопили університетські кафедри та медійні майданчики, і слова всупереч "корифеям" казати ніхто не зміг.

Але реальність така, що динаміка світу близького майбутнього зараз визначається в Україні результатом безперервної Третьої світової війни, яку і Фукуяма, і Харарі проспали. І визначають її прості українські піхотинці, танкісти, артилеристи, зенітники, льотчики, логісти, медики, водії та кухарі.

Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Політика
"Ми є членами НАТО і Європейського Союзу вже 19 років. Хіба в нас... гірші люди, ніж "старі" європейці? Чи ми ще не там?"
вчора, 09:10
Світ
"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"
21 березня, 13:30
Світ
Пекін і Москва "посилюють свою співпрацю й відносини, особливо останнім часом".
20 березня, 08:25
Світ
Миротворцю Джозефу Байдену не вдалося стримати війну, тоді як Владімір Путін зміг завадити більш активної західної допомоги Україні.
17 березня, 17:13
Світ
Попри швидку модернізацію, армія Китаю не має нового бойового досвіду.
08 березня, 13:46
Війна
Країна тривалий час не коментувала поставки гаубиць, виготовлених із корейських компонентів.
08 березня, 10:40