Козацькі хрести осяюють шлях перемоги новітній бронетехніці ЗСУ

ІСТОРІЯ
15.09.2022, 07:00
Козацькі хрести осяюють шлях перемоги новітній бронетехніці ЗСУ
Фото: Facebook

Могилою для московитів буде Україна! Адже Київ Москву хрестив, тому Київ і зобов'язаний її й відспівати, оскільки tertium non datur...

Над світом сяє хрест меча... Так назвав свою вкрай популярну в середовищі українського підпілля брошуру 1936 року член ОУН Дмитро Штикало, цитуючи вірш поета-націоналіста та бойового офіцера армії УНР Євгена Маланюка 1925 року.

Уривок із цієї брошури, колись власноруч переписаний в архіві з оригіналу, пропоную читати цього вересневого дня:

«Вся наша сучасна українська дійсність тверда і вимагає твердих людей. Живемо в епосі, що її символом є – меч.Живемо в час напруженого людського одиничного й збірного зусилля, у час запеклої боротьби світів, народів, держав. "Над світом сяє хрест меча", – ось прекрасна у своїй символічній глибині й простоті та правдивості візія поета! (Евген Маланюк). Візія нашої ери, візія передусім нашої доби! Хрест і меч – символ Церкви та Нації! Хрест, – що є мечем, меч, – що є хрестом! Хрест меча – ось гармонія і синтеза християнізму й націоналізму!».

Як влучно тоді зауважив Дмитро Штикало, під цим знаком й Україна йде назустріч своєму Завтра. Так, вона йде назустріч своїй історичній долі, своїй історичній місії.

«Історичне післанництво України – це і є на сумежі Заходу і Сходу, на пограниччі двох світів – творити нове життя. По дорозі до здійснення свого історичного післанництва Україна мусить виконати, між іншим, одне важке й далекосягле своїми наслідками завдання: знищити більшовизм. І немає найменшого сумніву, що це якраз і передусім завдання України, а не чиє інше.

Від правильного виконання цього завдання у великій мірі залежатиме те, чи Україна вже в найближчій майбутності стане рішаючим і самостійним чинником у світі, на Сході Европи в першу чергу. Чи Україна виконає своє історичне завдання? Безумовно – так! В це ми незломно віримо! І всі знаки на небі та на землі це ясно заповідають і на це виразно вказують», – наголошував у далеких від сьогодення 1930-х роках згаданий боєць ОУН.

А ще, у своєму тексті Дмитро Штикало доволі влучно поєднує націоналізм і покликання Українського Народу знищити більшовизм. Для цього він цитує ідеолога Дмитра Донцова наступним чином:

«Немає ні одного українського націоналіста, який не вірив би в те, що кільканадцять літ тому, при нагоді смерті Леніна пророкував Дмитро Донцов: "Історія запише колись у своїх анналах, що коли Ленін помер у Москві, то могилою ленінізму була Україна". Могилою для ленінізму, а не могилою внаслідок ленінізму, як цього хотіли б московські більшовики! А знак, що сяє над світом, є непомильним дороговказом до Великого Завтра України!».

P.S. In hoc signo vinces.

Козацькі хрести осяюють шлях перемоги новітній бронетехніці ЗСУ_1
Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Мистецтво
Висловлювання, про які йтиметься нижче, добре відомі широкому загалові. Їх нерідко можна почути у повсякденному житті.
29 лютого, 06:01
Війна
Перше, що росіяни роблять на окупованих територіях: спалюють українські книжки та зносять історичні пам'ятки. Натомість насаджують своє.
03 січня, 13:34
Опінії
Без різниці, які символи носять вороги: чорні лапсердаки з зіркою Давида чи зелені однострої з двоголовою куркою. Вони є ворогами українців.
18.12.2023, 20:32
Мистецтво
Те, чого ви не знали, раніше, з'ясував «Останній Бастіон». Виявилося, що командувач небесного воїнства — еталон всевладного пана для мафії.
17.12.2023, 14:48
Політика
Навіть на теренах ресурсної федерації немає чужинських символів. Бо ханукії-шибениці встановлюють там, де корінні народи поневолені.
10.12.2023, 11:15
Історія
Царська та більшовицька окупація України призвела до стирання української культурної традиції. Москва заміщала наші символи своїми.
07.12.2023, 14:05