Козацькі хрести осяюють шлях перемоги новітній бронетехніці ЗСУ

ІСТОРІЯ
15.09.2022, 07:00
Козацькі хрести осяюють шлях перемоги новітній бронетехніці ЗСУ
Фото: Facebook

Могилою для московитів буде Україна! Адже Київ Москву хрестив, тому Київ і зобов'язаний її й відспівати, оскільки tertium non datur...

Над світом сяє хрест меча... Так назвав свою вкрай популярну в середовищі українського підпілля брошуру 1936 року член ОУН Дмитро Штикало, цитуючи вірш поета-націоналіста та бойового офіцера армії УНР Євгена Маланюка 1925 року.

Уривок із цієї брошури, колись власноруч переписаний в архіві з оригіналу, пропоную читати цього вересневого дня:

«Вся наша сучасна українська дійсність тверда і вимагає твердих людей. Живемо в епосі, що її символом є – меч.Живемо в час напруженого людського одиничного й збірного зусилля, у час запеклої боротьби світів, народів, держав. "Над світом сяє хрест меча", – ось прекрасна у своїй символічній глибині й простоті та правдивості візія поета! (Евген Маланюк). Візія нашої ери, візія передусім нашої доби! Хрест і меч – символ Церкви та Нації! Хрест, – що є мечем, меч, – що є хрестом! Хрест меча – ось гармонія і синтеза християнізму й націоналізму!».

Як влучно тоді зауважив Дмитро Штикало, під цим знаком й Україна йде назустріч своєму Завтра. Так, вона йде назустріч своїй історичній долі, своїй історичній місії.

«Історичне післанництво України – це і є на сумежі Заходу і Сходу, на пограниччі двох світів – творити нове життя. По дорозі до здійснення свого історичного післанництва Україна мусить виконати, між іншим, одне важке й далекосягле своїми наслідками завдання: знищити більшовизм. І немає найменшого сумніву, що це якраз і передусім завдання України, а не чиє інше.

Від правильного виконання цього завдання у великій мірі залежатиме те, чи Україна вже в найближчій майбутності стане рішаючим і самостійним чинником у світі, на Сході Европи в першу чергу. Чи Україна виконає своє історичне завдання? Безумовно – так! В це ми незломно віримо! І всі знаки на небі та на землі це ясно заповідають і на це виразно вказують», – наголошував у далеких від сьогодення 1930-х роках згаданий боєць ОУН.

А ще, у своєму тексті Дмитро Штикало доволі влучно поєднує націоналізм і покликання Українського Народу знищити більшовизм. Для цього він цитує ідеолога Дмитра Донцова наступним чином:

«Немає ні одного українського націоналіста, який не вірив би в те, що кільканадцять літ тому, при нагоді смерті Леніна пророкував Дмитро Донцов: "Історія запише колись у своїх анналах, що коли Ленін помер у Москві, то могилою ленінізму була Україна". Могилою для ленінізму, а не могилою внаслідок ленінізму, як цього хотіли б московські більшовики! А знак, що сяє над світом, є непомильним дороговказом до Великого Завтра України!».

P.S. In hoc signo vinces.

Козацькі хрести осяюють шлях перемоги новітній бронетехніці ЗСУ_1
Автор : Юрій Михальчишин
Читайте також:
Опінії
Свастя: історія символу, забута крізь століття
01 січня, 17:02
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03.10.2024, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19.09.2024, 13:46
Мистецтво
У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.
01.09.2024, 19:52
Мистецтво
Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.
21.06.2024, 21:34
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05.05.2024, 10:34