Свого часу Москва грілась українським газом. А тепер Росія про це мовчить

ПОЛТАВА
15.06.2018, 10:41

Нещодавно Президент Росії Володимир Путін відвідав Австрію. Цей візит був приурочений до 50-річчя підписання першого договору про постачання газу з Радянського Союзу до Австрії. Однак цю дату має відзначати не Росія, а Україна. Адже перші експортні поставки в Європу СРСР розпочав саме з українського газу. А сибірський пішов на захід значно пізніше.

"У 1967 році український газ почали експортувати в Європу, - каже Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія XXI". - Перші поставки українського природного газу відбулися до Чехословаччини, що входила до Ради економічної взаємодопомоги. Передувало цьому введення в експлуатацію у 1962 році газо-кондисатного Битків-Бабчинського родовища. Воно стало провідним у західному газоносному регіоні. А через п'ять років було споруджено установку очищення газу, що дозволило розпочати експорт. Для цього також збудували газопровід "Братерство" за маршрутом Долина — Ужгород — західний кордон.Газ у Європу постачали із західноукраїнських родовищ, які на той час ще не були виснажені. Загалом продали декілька мільярдів кубометрів блакитного палива українського видобутку. Це був початок радянської довгострокової стратегії з нарощування видобутку газу в Радянському Союзі з метою його експорту".

За словами дослідника, у 1960-ті роки Україна постачала газ власного видубутку в інші республіки Радянського Союзу, зокрема, у Росію. "Але про це Росія воліє сьогодні мовчати. Наприклад, видобутий в Україніна Більче-Волицькому родовищі газ на початку 1960-х постачався в трансреспубліканські газопроводи Дашава — Мінськ — Вільнюс — Рига, Дашава — Київ — Брянськ — Москва. Тобто й Москва тоді грілася саме нашим газом".

Читайте також:
Правоохоронці Полтави та Кременчука викрили мережу нелегальних гральних закладів, що маскувалися під клуб спортивного покеру.
10:05
Місцеві мешканці ремонтують дороги за власний кошт.
вчора, 17:55
Дошка буде встановлена на будинку, в якому мешкав Джохар Дудаєв.
вчора, 10:38
Як і передбачалося, Зеленський відвідає Нові Санжари.
вчора, 09:47
Самі умови перебування на карантині Гончарук означив як «задовільні».
вчора, 06:30