Тайвань зробила заяву про "мирний план" Китаю щодо України

СВІТ
21.03.2023, 13:30
Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву
Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву

"Ми не ідіоти, обидва автократи мають припинити агресію"

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву розкритикував спроби Китаю представити себе як "миротворця" для закінчення війни в Україні, в той час, як "погрожує війною" Тайбею.

Про це медіа агенція "Останній Бастіон" повідомляє з посиланням на заяву міністра закордонних справ Тайваню Джозефа Ву, якого цитує CNN.

"Китай погрожує війною проти Тайваню та інших, але хоче запропонувати "мирний план" росії, яка ініціювала війну проти України. Ми не ідіоти. Хочете миру? Обидва автократи повинні негайно припинити свої погрози, агресію та експансіонізм", - наголосив Джозеф Ву.

Очевидно, що він у своїй заяві прямо натякає на китайського лідера Сі Цзіньпіна та російського диктатора владіміра путіна, коли Сі здійснює триденну поїздку до Москви, яку Пекін до того ж ще й називає "мандрівкою миру".

Нагадаємо, правляча Комуністична партія Китаю ніколи не контролювала Тайвань, але постійно має територіальні претензії до острова і хоче його контролювати. Пекін навіть не виключав захоплення силою Тайваню та посилює свій військовий тиск на острів, регулярно відправляючи літаки та кораблі військово-морських сил через середню лінію Тайванської протоки.

Читайте також:
Світ
Наступ Ізраїлю в Лівані може становити небезпеку для американських військових через конфлікт із «Гізболлою».
вчора, 15:26
Світ
ЄС не накладав би обмежень, якби не допомога КНР Москві, - зазначи Віцеканцлер ФРН Хабек.
22 червня, 14:55
Опінії
Голова держави Андрій Єрмак оголосив про підготовку до нових міжнародних перемовин. Перемога України скасовується блазнями з Банкової.
21 червня, 13:40
Світ
Раніше Пашинян заявив, що дві країни з ОДКБ допомагали Азербайджану готувати війну проти Вірменії у Нагірному Карабасі
12 червня, 17:01
Політика
Лідери фракції «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла заявили, що термін повноважень Зеленського закінчився
12 червня, 09:33
Світ
Спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.
06 червня, 10:25