Так зване АТО кривавіше за Афганістан

Опінії
01.09.2015, 08:51
Так зване АТО кривавіше за Афганістан

Говорить Манжос Віктор Якович, із 13.12.1978 до 30. 06. 1988 - начальник ІІ відділення полтавського міського військкомату, із 15.08.88 до 15.05.90 - начальник ІІ відділу обласного військкомату.

За два роки війни на сході України, кількість людських жертв серед солдатів, призваних із Полтавськох області більша, ніж за 10 років війни в Афганістані.

Називаємо речі своїми іменами.

Тоді, за Радянського Союзу, в армію відправляли підготовлених призовників. До підготовки входили багато розділів. Із 14 років – диспансеризація юнаків, у 16 – уже призовників. У кожному навчальному закладі були медогляди хлопців, виявляли хворих, був контроль за їхнім оздоровленням. Я особисто перевіряв тих лікарів, за якими були закріплені призовники.

Для прикладу, 96% призовників у Полтаві були годні до служби в рядах армії. А по Полтавській області, тим паче в сільських районах, майже всі 100% юнаків підходили. Комплекс заходів, спрямованих на оздоровлення населення, на військово-патріотичний розвиток, заняття технічними дисциплінами в ДОСАФі давав свій результат. Це за СРСР.

Зараз усе інакше. По-перше, після розпаду Союзу, коли Україна проголосила незалежність, різко зменшилася потреба у кількості призовників, бо зменшилася численність армії. По-друге, стали відрізнятися вимоги до здоров’я, уваги здоров’ю призовників ніхто не приділяє. А враховуючи те, що можна вибирати найздоровіших, із великої кількості відбирають максимально здорових.

Афганістан

Ми знали, куди відправляли хлопців, вони здогадувалися, б серед вимог до призовників були пристосування до жаркого й вологого клімату й перенесення таких кліматичних умов. Їх одразу до Середньої Азії направляли, а через місяць-другий через кордон і на війну. Потім усе стало зрозуміло, коли я зустрічав труни з полеглими. Служба в лавах радянської армії була престижною. Особливо, у її спецпідрозділах, таких як розвідка, ВДВ. Тому багато юнаків подавали рапорти з проханням направити їх на службу в Афганістан. Треба зазначити, що пропаганда тоді працювала в рази сильніше, ніж зараз, коли немає охочих захищати свою землю.

Сьогодення. Війна.

Чому сьогодні така ситуація? За Януковича призив скасували, відповідно й підготовка майбутніх захисників зійшла на нуль. Не треба говорити, що в країні немає грошей. Вони є. У бюджеті країни достатньо коштів, аби реформувати та укомплектувати військові частини, але треба менше красти. Зраз хабарництво процвітає на всіх рівнях, починаючи від найменшого. Офіцер військового аеродрому в Миргороді, приміром, викрадав пальне для літаків, а потім питаємо, чого військові не вміють літати. Красти треба менше, а таких крадіїв розстрілювати на місці скоєння злочину за законами військово часу.

Раніше як було: ішли підготовлені хлопці, навіть щоб атестат отримати, треба було скласти норми ГТО, а там стрільба входить до переліку предметів. До того ж, перевагу надавали, у кого є розряд із тої чи тої спортивної дисципліни. А зараз що? – До армії беруть навіть тих, хто зброю не тримав у руках. Зараз хлопці підходять до армії набагато слабше підготовлені, ніж раніше. Усі ланки, від школи до секцій, військкомату й військових частин, не виконують функцій, що на них покладені.

За час війни в Афганістані (1979-1989 рр.), із Полтавської області щорічно мобілізували й відправляли на війну 2.2 -2.4 тисячі чоловіків. За офіційною статистикою, із них загинули менше 100 чоловік.

За два роки війни на сході України з Полтавської області призвали понад 2 тис. чоловіків. Тільки за офіційними документами, понад 100 із них загинули.

То може час називати речі своїми іменами? Якщо на сході країни за 2 роки так званої АТО полягло більше солдатів, ніж за час війни в Афганістані, це вже ніяка не АТО, це – жорстока війна. А найстрашніше, що уряд України й досі намагається приховати справжню трагедію та кількість людських утрат, маскуючи все під абревіатуру АТО. На думку «Останнього Бастіону» інакше, як геноцидом Президента України Порошенка як верховного головнокомандувача проти свого народу і, зокрема, геноцидом проти чоловічого населення України, це назвати не можна.

Порошенко хоче узурпувати владу в Україні без референдуму, внісши зміни до Основного Закону країни.

Поки живий, можеш щось змінити. Задумайся, потім буде пізно. 


Читайте також:
Опінії
Де галас? Де обуренні натовпи патріотів зі свинками на Банковій?
16:56
Опінії
Хто і як реалізує в Україні, яка 10 років воює проти росії, нацибільшовицьку освітню доктрину імені Гітлера-Сталіна-Пол Пота? Розбираємося!
13:46
Опінії
Понад 10 років тому Демпартія США і Пінчук породили нову професію «громадський активіст»
10:39
Опінії
Майже усі фальсифікатори справи Шеремета на свободі і продовжують наносити шкоду державі і народу.
09:27
Опінії
Але зараз це немає ніякого сенсу — вона б цей бардак просто очолила би.
вчора, 09:45
Опінії
Усі, хто просував і насаджував «руzzкій міръ» в Україні — винні у нападі РФ. «Квартальний» блазень Голоборотько та його слуги теж.
10 грудня, 20:35