Талібан підписав з росією угоду про військово-технічну співпрацю

ПОЛІТИКА
28 травня, 13:46
Талібан підписав з росією угоду про військово-технічну співпрацю

росія та Афганістан підписали угоду про військово-технічну співпрацю під час безпекового форму, що проходить у Підмосков’ї.

Тим часом на зустрічі із секретарем Ради безпеки рф Сергієм Шойгу міністр оборони Афганістану Мохаммад Якуб заявив, що Кабул і москва розширили двосторонні відносини.

«Переконані, що країни Заходу мають розморозити заблоковані афганські активи, цілковито визнати всю повноту відповідальності за свою 20-річну присутність в Афганістані та взяти на себе весь тягар постконфліктного відновлення країни», – своєю чергою додав Шойгу.

Зазвичай у межах таких угод сторони передають одна одній зброю, ліцензії, військові технології та ведуть спільні розробки, пишуть «Важливі історії».

14 травня в Бішкеку Шойгу заявив, що росія побудувала діалог із рухом «Талібан» і налагоджує повноцінне партнерство.

У рф рух «Талібан» було визнано терористичною організацією у 2003 році після того, як його внесли до відповідного списку Ради Безпеки ООН. Водночас москва підтримувала контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазійській країні перейшла під контроль талібів.

Уже у 2025 році верховний суд росії призупинив заборону на діяльність руху «Талібан», а його виключили з реєстру терористичних організацій.

Довідка. «Талібан» – радикальний ісламістський рух сунітського спрямування, що виник в Афганістані серед пуштунів у 1994 році. Він воював з армією США. Також «Талібан» мав військові сутички з іще радикальнішою ісламістською організацією «ІД-Хорасан», яка виникла після 2015 року.

«Талібан» захопив владу в Афганістані у 2021 році після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включно з росією, досі офіційно його не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи, а також боротьби з тероризмом і наркотрафіком.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Політика
Жорстка критика воєнного злочинця Нетаньягу, «раціональний» Іран і Сирія проти «Хезболли».
17 червня, 09:00
Політика
Успіхи на полі бою та дронові угоди з Європою дали Україні особливий козир напередодні саміту G7.
15 червня, 20:05
Війна
Помічник російського лідера Юрій Ушаков заявив, що володимир путін мав телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом.
14 червня, 19:27
Політика
Закликав до «більш конструктивних» відносин зі США після миру в Україні.
12 червня, 19:12
Політика
Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що Європу мала б представляти група з трьох великих держав.
11 червня, 13:04
Опінії
Інколи інтуїція підказує більше, аніж глибокий аналіз і прогноз.
11 червня, 11:49