«Талібан» планує дозволити жінкам брати участь у деяких гуманітарних операціях

СВІТ
26 січня, 19:58
«Талібан» планує дозволити жінкам брати участь у деяких гуманітарних операціях
Фото: google

За останні два тижні понад 126 афганців загинули від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів.

Міністри Талібану повідомили високопоставленому чиновнику ООН, що вони планують розробити нові вказівки, щоб дозволити афганським жінкам працювати в деяких гуманітарних операціях.

Цього року в Афганістані найхолодніша зима за останнє десятиліття. За останні два тижні понад 126 афганців загинули від морозу, втративши свідомість від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів. Коли урядові військові гелікоптери намагалися дістатися до найбільш ізольованих населених пунктів, повністю відрізаних колосальними сніговими заметами, заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань містер Гріффітс проводив зустрічі в Кабулі з високопоставленими лідерами уряду Талібану щодо указу, який забороняє афганським жінкам роботу з допоміжними організаціями.

Ніхто реально не очікує, що заборону, оголошену минулого місяця, буде скасовано. Але, здається, у ній є багато лазівок. Гріффітс наголосив на «послідовній моделі лідерів Талібану, які пропонують нам винятки, звільнення та дозвіл жінкам працювати». Наразі було дано зелене світло таким важливим галузям, як охорона здоров’я та громадська освіта, де участь жінок є важливою.

Але також ясно, що найконсервативніші лідери Талібану не хочуть змінюватися. «Чоловіки вже працюють у рятувальних операціях, і немає потреби, щоб жінки працювали», — наполягає священнослужитель, який очолює Державне міністерство з питань ліквідації наслідків стихійних лих. Виконуючий обов’язки міністра Мулла Мохаммад Аббас Ахунд звинуватив ООН та інші гуманітарні організації в тому, що вони виступають «проти місцевих релігійних переконань».

Перемовини за наданням терміново необхідної допомоги сповільнилися через кропіткий процес роботи з владою, якою керують найсуворіші лідери Талібану. Інші високопосадовці ставлять під сумнів укази, але не можуть їх скасувати.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Ер-Ріяд і Дамаск наближаються до укладання угоди про відновлення зв'язків після перемовин, посередником у яких виступила... Москва.
24 березня, 18:25
Світ
Військово-релігійний режим аятол наперекір запровадженим понад 40 років тому набиває кишені валютою завдяки продажам ракет і безпілотників.
17 лютого, 18:21
Світ
Державне телебачення показало кадри різноманітних винищувачів і військових безпілотників на секретній базі “Eagle 44”.
07 лютого, 22:37
Економіка
Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.
02 лютого, 18:33
Світ
Попри щоденні обстріли військ підконтрольних маріонетковому російсько-іранському диктатору Башару аль-Асаду у Сирії триває збір оливок.
08.11.2022, 20:23
Кримінал
Ізраїльські військовики здійснили незаконне затримання понад 10 чоловіків-арабів на загарбаній території автономної Палестини.
08.10.2022, 18:14