«Талібан» планує дозволити жінкам брати участь у деяких гуманітарних операціях

СВІТ
26.01.2023, 19:58
«Талібан» планує дозволити жінкам брати участь у деяких гуманітарних операціях
Фото: google

За останні два тижні понад 126 афганців загинули від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів.

Міністри Талібану повідомили високопоставленому чиновнику ООН, що вони планують розробити нові вказівки, щоб дозволити афганським жінкам працювати в деяких гуманітарних операціях.

Цього року в Афганістані найхолодніша зима за останнє десятиліття. За останні два тижні понад 126 афганців загинули від морозу, втративши свідомість від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів. Коли урядові військові гелікоптери намагалися дістатися до найбільш ізольованих населених пунктів, повністю відрізаних колосальними сніговими заметами, заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань містер Гріффітс проводив зустрічі в Кабулі з високопоставленими лідерами уряду Талібану щодо указу, який забороняє афганським жінкам роботу з допоміжними організаціями.

Ніхто реально не очікує, що заборону, оголошену минулого місяця, буде скасовано. Але, здається, у ній є багато лазівок. Гріффітс наголосив на «послідовній моделі лідерів Талібану, які пропонують нам винятки, звільнення та дозвіл жінкам працювати». Наразі було дано зелене світло таким важливим галузям, як охорона здоров’я та громадська освіта, де участь жінок є важливою.

Але також ясно, що найконсервативніші лідери Талібану не хочуть змінюватися. «Чоловіки вже працюють у рятувальних операціях, і немає потреби, щоб жінки працювали», — наполягає священнослужитель, який очолює Державне міністерство з питань ліквідації наслідків стихійних лих. Виконуючий обов’язки міністра Мулла Мохаммад Аббас Ахунд звинуватив ООН та інші гуманітарні організації в тому, що вони виступають «проти місцевих релігійних переконань».

Перемовини за наданням терміново необхідної допомоги сповільнилися через кропіткий процес роботи з владою, якою керують найсуворіші лідери Талібану. Інші високопосадовці ставлять під сумнів укази, але не можуть їх скасувати.

Читайте також:
Світ
Сіоністська маріонетка із берегів Потомаку обрала шлях конфронтації з Ізраїлем. 46-й президент США вмив руки палестинською кров'ю.
11 квітня, 12:19
Світ
Сміховинний військово-релігійний політичний режим в Ірані нарешті відповів сіоністам. Усі посольства Ізраїля названо «законною ціллю».
09 квітня, 19:34
Політика
Дипломатичний діалог між Абу-Дабі та Тель-Авівом «заморожено» на невизначений термін. Причина: вбивство 7 працівників ООН у Ґазі.
07 квітня, 14:42
Світ
«ЗА» проголосувало 14 членів Ради безпеки із 15, США – утрималися.
25 березня, 18:07
Світ
Держдеп США оголосив санкції проти низки ізраїльських поселенців на окупованому Західному березі річки Йордан.
15 березня, 09:25
Світ
На жаль, припинення масових убивств у смузі Ґази триватиме не довше за священний для мусульман місяць Рамадан. Потім терор відновиться.
28 лютого, 08:23