В Афґаністані повстанці відновили бойові дії проти талібів

СВІТ
31.12.2022, 08:37
В Афґаністані повстанці відновили бойові дії проти талібів

Фронт національного спротиву під проводом Ахмада Масуда сповістив про зіткнення у провінції Баґлан, загинуло двоє польових командирів.

Такі відомості безпосередньо з зони ведення бойових дій оприлюднив речник об'єднаного штабу повстанців Сібґатулла Ахмаді, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, 34-річний син славнозвісного "Панджшерського лева" особисто керує всіма операціями проти загонів радикального пуштунського руху "Талібан", який торік захопив владу в Афґаністані.

Прямі зіткнення нині відбуваються у важкодоступній високогірній долині Андарабад на Північному Сході країни, де у повстанців є суттєва підтримка місцевих мешканців.

Знаково, але провінцію Баґлан таліби контролювали найменше – трохи більше ніж пів року – і спровокували невдоволення фермерів-таджиків політикою економічного визиску та мовно-етнічних утисків.

«Тепер на боці знедолених воюють підрозділи Фронту національного спротиву під проводом хороброго Ахмада Масуда. Він як і його батько воліє звільнити всю нашу країну від засилля талібів і несправедливого антинародного режиму. Попри те, що нас ніхто не підтримує зовні, ми все одно продовжимо виборювати свободу», – написав на своїй Twitter-сторінці Сібґатулла Ахмаді.

Водночас сам Ахмад Масуд днями повідомив, що у нерівних боях на гірських схилах Баґлану смертю хоробрих полягло двоє його побратимів: Хайрмугаммад Хайрхох Андарабі та Ґозі Муроді, їх мають поховати з почестями у долині Пандшер.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, афґанські таліби вбили 6 мирних жителів у Пакистані та поранили щонайменше 17 інших під час "неспровокованого" вибуху й обстрілу прикордонного міста.

В Афґаністані повстанці відновили бойові дії проти талібів_1
Читайте також:
Світ
Три астронавти Shenzhou-16 вилетіли з Центру запуску супутників Цзюцюань у вівторок вранці, попрямувавши до космічної станції Tiangong.
07:48
Життя
Найвище і найпочесніше призначення Жінки дати світові нове життя. Бути матір'ю не обов'язок чи вимога, але дар!
14 травня, 17:23
Світ
У Стамбулі відбулася раніше анонсована конференція представників поневолених Москвою націй, які домовилися допомагати один одному і Україні.
09 травня, 21:48
Світ
Сьогодні відбудеться коронація Чарльза III та його дружини Камілли. Пряма трансляція.
06 травня, 10:10
Політика
Представники РФ знову вляпалися у гучний міжнародний скандал, але на цей раз їм не вдалося втекти від справедливого покарання.
04 травня, 20:19
Війна
Поранені військовослужбовці Сил оборони України та цивільні, які тривалий час були бранцями російських окупантів, нарешті вдома.
03 квітня, 17:42