Талібан торує шлях кабінетами ООН для ХАМАС та ІДІЛ

ПОЛІТИКА
04.07.2024, 12:37

Радикальний ісламістський рух, підтримуваний КНР і РФ, увірвався у міжнародну політику. Колишній афґанський режим на таке не був здатен.

На цьому наполягають в анґлійськомовній редакції японського видання Nikkei Asia після зустрічі талібів із делегацією від Організації Об'єднаних Націй. Новий афґанський режим робить усе для того, щоби його визнав світ.

Фактично, пуштунський войовничий релігійно-політичний рух «Талібан» кинув виклик Заходу, розпочавши офіційні перемовини із бюрократами ООН. Прямим посередником виступив уряд держави Катар за підтримки КНР і РФ.

Вперше делегація талібів взяла участь в організованій ООН нараді з афґанської кризи, яка проходила напередодні у місті Доха. Представник із Кабулу — Забігулла Муджаггід — на зустрічі закликав міжнародну спільноту скасувати накладені 2021 року санкції; зокрема ті, що відрізають місцеві банки від глобальної фінансової системи, й розморозити активи країни за кордоном.

Підлеглі генеральному секретарю Антоніу Ґутерришу чиновники висловили сподівання, що новий режим в Афґаністані спершу відновить права й свободи жінок, як «вільних і гідних людей». Адже таліби як поборники ісламської держави тлумачать їх згідно із шаріатом.

Під час зустрічі Забігулла Муджаггід відкинув звичну стурбованість Заходу щодо прав жінок, назвавши обмеження талібів «внутрішньою справою, куди імперіалістами зась». Його риторику підтримали представники інших ісламських держав, зокрема Ірану.

Тим часом делегати із Пекіна і Москви повідомили, що вони відкриті для офіційного визнання «Талібану» як єдиної влади у Кабулі. Торік у грудні режим КНР прийняв посла талібів, ставши першою країною у світі, яка це зробила.

Для Сі Цзіньпіна Афґаністан цікавий перш за все через дешеві надра, котрі не  були розроблені до тепер. Вважається, що запаси корисних копалин цієї середньоазійської країни оцінюються щонайменше в $1 трильйон.

Мова про золото й такі промислово важливі метали, як мідь і літій, що використовуються в електромобілях. КНР, імовірно, прагне отримати перевагу у розробці ресурсів в Афґаністані та включити країну в ініціативу «Один пояс — один шлях».

Кремль також вивчає можливість розширення співпраці із талібами, яких досі зараховує до терористів. Диктатор путін дав зрозуміти, Москва готова визнати «Талібан», і дехто вважає, що він може надати цьому режимові кошти та зброю.

Такий розвиток подій стривожив Індію, котра підтримувала тісні зв'язки із попереднім афґанським урядом до захоплення влітку 2021 року влади талібами. Ця тема буде однією із другорядних під час візиту Нарендри Моді до РФ.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що таліби слідом за КНДР готові надати РФ свої війська для геноциду українців. Натомість вимагають надати їм кілька зенітно-ракетних комплексів типу С-400.

Читайте також:
Економіка
Військово-релігійний режим оголосив про розширення співпраці із Москвою у галузі сільського господарства. «Талібану» бракує продовольства.
26.08.2024, 08:25
Політика
Таліби знищили 95% афґанського маку — США та ЄС шоковані. Чому демократії так переживають за своїх наркоманів?!
11.08.2024, 14:56
Економіка
Перейшовши у васалітет до комуністичного Китаю, емірат Афґаністан опинився у лавах торговців «чорного золота». Раніше це було неможливо.
18.06.2024, 12:38
Світ
По ганебній втечі західних союзників з Афґаністану стара-нова влада не витрачає час дарма. Таліби вишколюються з американською амуніцією.
12.02.2024, 21:43
Світ
Щойностворене збройне формування "Південний Туркестан" виставило претензії на весь Північний Афґаністан, де проживають тюркські народи.
01.07.2022, 18:10
Світ
Учасники протестів спустили з будівлі місцевої адміністрації прапор «Талібану»
16.01.2022, 08:31