Таліби створюють власні повітряні збройні сили

СВІТ
30.11.2021, 06:51
Таліби створюють власні повітряні збройні сили
Фото: google

до захоплення влади талібами в Афганістані у повітряних силах налічувалось до 160 повітряних суден.

Рух «Талібан», що захопив владу в Афганістані, хоче мати власні повітряні сили, що будуть створені без опори на іноземну допомогу. Про це заявив міністр оборони в уряді талібов мулла Мохаммад Якуб, пише Tolonews.

Загальна чисельність збройних сил Афганістану, після захоплення влади екстремістами, має скласти 100 тисяч осіб. Захопивши владу в Афганістані таліби залишили той же військово-адміністративний поділ країни на вісім корпусів.

7 листопада Мохаммад Якуб своїм указом перейменував «Корпус спеціальних операцій» розташований у Кабулі перейменував у «Центральний корпус», а «3-й корпус Шахіна» змінив назву на «Аль-Фатх». У Кундузі «Памірський корпус» був перейменований в «Корпус Омарі», в Кандагарі «Корпус Атал» був перейменований в «Аль-Бадр» і в Гільменді, «Майванд» був перейменований в «Азам».

«Ми створимо повітряні-сили, які не будуть потребувати підтримки США, Індії, Пакистану, Узбекистану та Таджикистану», – заявив Мохамад Якуб.

Після того як таліби захопили аеродром у Кандагарі, у соцмережах з’явились фотографії з фото членів руху на фоні гелікоптерів Ми-17 російського виробництва та Black Hawk американського. В аеропорту Мазарі-Шаріфа їм залишилось декілька легких штурмовиків A-29 Super Tucano та легкі ударні гелікоптери MD530. Загалом до захоплення влади талібами в Афганістані у повітряних силах налічувалось до 160 повітряних суден. Значна частина з них не були у льотному стані.

За звітом Генерального інспектора з відновлення Афганістану зазначається, що таліби отримали не всю техніку колишніх Повітряних сил Афганістану, а близько четвертої частини з них перелетіло до сусіднього Узбекистану та Таджикистану разом з льотчиками та технічним персоналом.

Згодом військовослужбовці Повітряних сил Пакистану, що втекли до сусідніх країн, були вивезені за посередництва США до третіх країн, хоча уряд талібів обіцяв їм амністію та службу у новій афганській армії.

Читайте також:
Це відбувається на тлі зростаючої загрози в Чорному морі
вчора, 18:08
Кількість супутників SpaceX для системи глобального інтернету Starlink перевищила 2 тисячі
вчора, 17:25
ЗС-88 – це самохідна звукопередавальна станція
вчора, 17:21
Чехія хоче надати Україні зброю для захисту від можливої повномасштабної агресії, яку планомірно готує Кремль.
вчора, 14:36
У «Примарний флот» входять чотири надводні роботи
вчора, 12:34
Реджеп Тайїп Ердоган має приїхати до Києва 3 лютого, ймовірно, щоби віднадити Кремль від намірів повномасштабної війни.
вчора, 11:06