Таємниці бізнесу президента України.

04.10.2021, 09:20
Фотоколаж
Фотоколаж
Фото: The Guardian

Опубліковано розслідування про офшори Володимира Зеленського.

3 жовтня, в YouTube вийшов фільм-розслідування про офшори президента України Володимира Зеленського, який відмовлялися показувати у Малій опері.

"Уяви собі: в один день народ вибирає тебе президентом. Більшість в парламенті - твоя. Твій друг дитинства - голова Служби безпеки України. Генпрокурор - 100% твоя людина. Ти можеш змінити країну і правила, за якими грали до тебе. Що ж ти зробиш? ", - йдеться у вступі до фільму, де використані цитати з передвиборного серіалу "Слуга народу",  в якому зіграв актор Зеленський.

У фільмі йдеться про створення Зеленським успішного бізнесу в Україні і те, як він згодом сховав свої доходи в офшорах. Новий витік документів і мільйони файлів, в числі яких реєстратори острівних фірм, які проливають світло на політиків і бізнесменів з усього світу, включаючи і українського лідера з його бізнес-партнерами.

Журналісти-розслідувачі знайшли до сьогоднішнього дня невідомі офшорні фірми та нерухомість ключових осіб "95 кварталу", а також змогли встановити зв'язок між Зеленським та скандальним українським олігархом на мільйони доларів.

Автори фільму впевнені, що знайдена інформація дозволяє інакше поглянути на українського президента, "який прийшов до влади спекулюючи на образі чесного і скромного президента з народу".

За словами мами Володимира Зеленського, майбутній президент виховувався у звичайній робітничій сім'ї, яка не була багатою. Він завжди допомагав людям та сам створив свою компанію під назвою "Квартал 95", в якій працює майже 500 осіб. "Значить він вміє з людьми (знаходити спільну мову) й керувати компанією", - робить висновки мама Зеленського.

"Першими, хто вклав кошти в компанію "95 квартал" були Володимир Зеленський та брати Шефіри (Борис і Сергій). Всі разом перебралися з Кривого Рогу до Києва. Жили по 5-6 осіб на орендованих квартирах. Новостворена компанія швидко розвивалася", - йдеться в розслідуванні.

За словами Артема Вакалюка, який займається розслідуваннями кіно- і телевізійного ринку понад 10 років, з самого початку "Квартал" не був компанією, яка спочатку була заточена на бізнес. Це більше була "сімейна компанія".

"Всі були родичами і друзями, кожен працював не тільки для того, щоб отримати зарплату, а кожен будував це як частину свого маленького бізнесу", - говорить Вакалюк.

"Пізніше кінобізнес принесе творцям шалену популярність і мільйонні доходи", - повідомляють автори фільму.

Над так званим "досьє Пандори", яке стало наймасштабнішим викриттям фінансових таємниць світових політиків, в результаті працювали понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Вони обробляли дані з понад 11,9 мільйона файлів, отриманих в результаті витоку.

У Pandora Papers фігурують імена керівників України: голови СБУ Івана Баканова, першого помічника президента Сергія Шефіра, а також самого президента - Володимира Зеленського.

Журналісти Cлідство.інфо були на постійному зв'язку з журналістом Люком Хардінгом з британського видання The Guardian. За оцінкою Хардінга, сам проект можна охарактеризувати одним словом "супер".

"Понад 10 мільйонів документів, найбільша таємниця історії. Ось що ми намагаємося зробити - пролити світло на держслужбовців. Я маю на увазі, в кінці кінців, що Зеленський - слуга народу, хіба не так? ", - поділився з нами Хардінг.

Таємниці бізнесу президента України._1

Нові документи свідчать про те, що компанії офшорної мережі власників "95 Кварталу" були використані для покупки 3 квартир в Лондоні. І це лише одна зі знахідок "Досьє Пандори".

За даними журналістів, у "Кварталу 95" підписаний контракт з "1 + 1" (належить Ігорю Коломойському) до 2022 року. "Річний контракт від 10 до 20 мільйонів", - називає суму Ігор Валерійович. І зізнається, що дізнався про бажання Зеленського стати президентом України у 2017 році.

"Я підозрюю, що думки були з 2015-го, коли він" Слугу "(серіал" Слуга народу ", Ред.) Робив", - поділився Коломойський.

"Ми з'ясували, що мільйони від Коломойського йшли не тільки на рахунки українських фірм, які колись зареєстрували Зеленський з друзями. Гроші йшли туди, де тепло і менше податків. У той рік, коли "Квартал" почав співпрацювати з олігархом, ключові люди компанії реєструють ряд фірм на далеких островах ", - повідомляють Cлідство.інфо.

Таємниці бізнесу президента України._3

За даними експерта по структуризації активів Максима Грекова, офшорні компанії зручно використовувати для "перекидання" грошей, тому їх часто називають компаніями-гаманцями.

"Тобто ти можеш перекидати гроші з будь-якої компанії на будь-яку компанію умовно з будь-яким призначенням платежу", - говорить Греков.

І в оточенні Зеленського журналісти-розслідувачі виявили десятки таких офшорних компаній. Мережу допомагав створювати офшорний реєстратор Fidelity та український адвокат Юрій Азаров, підпис якого є на всіх ключових документах, але знайти його виявилося непросто. За адресою його юридичної фірми знаходиться інша фірма, телефон не працює, а на місці реєстрації його бачили понад півтора роки тому.

У серці офшорних компаній знаходиться раніше невідома компанія Maltex Multicapital Corp. Вона порівну розділена між компаніями Зеленського, братів Шефірів та Андрієм Яковлєвим. Трастову декларацію підписав нинішній глава СБУ Іван Баканов. Його фірма виступила номінальним власником Maltex Multicapital Corp.

SVT films наполовину належить Maltex. Навколо неї побудована офшорна частина "95 кварталу".

Журналісти переконалися в достовірності принаймні частини схеми про 40-ка мільйонний переказ, який у 2012 році отримали фірми Зеленського та "друзів".

Він був замаскований під внеском до статутного капіталу "Кварталу 95".

"Фірми, з яких надходили ці гроші, підозрюються у відмиванні мільярдів з "ПриватБанку". Тобто офшори Зеленського також могли бути частиною історії з відмиванням брудних грошей ", - роблять висновки журналісти Cлідство.інфо.

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів також опублікував "досьє Пандори" про причетність ряду світових лідерів до офшорних схем. І, судячи з усього, анонсований на вчора фільм Слідство.info про офшори Зеленського - частина загального розслідування ".

Колишній член команди Зеленського, Руслан Рябошапка (генпрокурор України з 29 серпня 2019 по 5 березня 2020) заявив, що не знає, чи заробляє Зеленський на офшорах і сказав, що "на його думку, це погано".

"Президент не повинен мати у власності офшорних компаній. Взагалі офшорні компанії - це погано, незалежно від того, президент ними володіє або не президент. тому що це спосіб ухилення від податків і легалізації брудних грошей ", - сказав Рябошапка.

Таємниці бізнесу президента України._5

13 березня 2019 року, в розпал президентських перегонів, адвокат Юрій Азаров, який працює на фірми Зеленського та його партнерів, підписує документ про передачу акцій компанії "Малтекс", яка порівну розділена між офшорами керівників "95 Кварталу". Фірма Сергія Шефіра безоплатно отримала 1/4 власності Малтекс від белізької компанії Зеленського.

Таємниці бізнесу президента України._7

Консультант з питань фінансових злочинів Мартін Вудз говорить про те, що сертифікат акцій підтверджує те, що приймаюча країна не платила ніяких грошей. Тому право власності просто передалося від однієї людини до іншої. Акції не були продані. Вони просто передалися іншій стороні.

Але далі ще цікавіше - після передачі акцій Шефіру, 25 квітня 2019 року, адвокат Юрій Азаров підписав документ, який показує намір Малтекс виплачувати дивіденди офшору Зеленського (в той час, коли його офшор вже не володів часткою). На думку Вудза, це показує нелегальність угод.

Таємниці бізнесу президента України._9

Вже на наступний день після інавгурації Зеленський призначив свого бізнес-партнера Сергія Шефіра своїм першим помічником.

"Моя задача, крім основної роботи, то, щоб він (Зеленський), коли пішов в політику, залишався порядною людиною", - коментував свої посадові обов'язки Шефір.

А юрист "95 Кварталу", фірма якого формально володіла ключовим офшором "кварталівців", Іван Баканов отримав посаду глави СБУ, яку займає по сьогоднішній день.

Партнери Зеленського облюбували дуже дорогу нерухомість близько Вестмінстерського палацу в Лондоні, по сусідству з яким живе прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон.

Таємниці бізнесу президента України._11

Британський парламент в 5 хвилинах ходьби.

"В принципі, люди не можуть собі дозволити жити тут. Але я розмовляв з одним хлопцем, який живе в тому ж кварталі. Він курив на вулиці. Сказав, що оренда його квартири обходиться в 550 фунтів на тиждень або 2 200 фунтів на місяць ", - говорить британський журналіст Люк Хардінг.
Таємниці бізнесу президента України._13

Це Clarence Gate, де має квартиру Сергій Шефір. Його фірма купила нерухомість у 2016 році за 1 575 000 фунтів.

"На дверях немає дзвінка, де було б написано" Яковлєв ", куди можна зателефонувати. Це все повністю анонімно. Це була перша квартира, яку ми відвідали ", - додав Люк Хардінг.

Таємниці бізнесу президента України._15

"Не знаю, чи видно вам. Це Риджентс парк. Він чудовий ", - показує місцеві пейзажі Люк Хардінг.

Таємниці бізнесу президента України._17

"Люди прогулюються з кавою. Це дуже приємне місце ", - каже журналіст.

Таємниці бізнесу президента України._19

Ще одна квартира Шефіра знаходиться на Чалфонт Корт. її вартість 2 200 000 фунтів.

Таємниці бізнесу президента України._21

"Це смішно, Олена, бо по сусідству живе Шерлок Холмс. Я не жартую ", - розповідає подробиці українським журналістам британський колега Люк Хардінг.

Таємниці бізнесу президента України._23

За словами Люка Хардінга, двері будинку Чалфонт Корт - навпроти будинку 221В по Бейкер стріт, найвідомішої адреси в Лондоні, де живе детектив Шерлок Холмс, або жив би, якби був реальним.

Світові ЗМІ теж почали писати про офшори Зеленського з розслідування "досьє Пандори". Guardian з посиланням на "досьє Пандори" пише про те, як Зеленський передав 25% своїх акцій в офшорній компанії близького друга, який зараз працює радником президента.


Останній Бастіон з 2019 року говорить про те, що до влади в Україні прийшло організоване злочинне угрупування.

Ще з 2012 року ми розуміли : як розкрадався "ПриватБанк", як виводилися кошти в закордонні офшори, як олігархи грабували країну.

Але Український народ, в переважній більшості, орієнтований лише "на рот" та не чує доводів розуму.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Політика
Офшор Зеленського Film Heritage продовжував отримувати дивіденди від Maltex навіть після офіційної передачі акцій
27.10.2021, 13:43
Опінії
Офісу президента варто прислухатися порад Білого дому. Адже часу збігає все більше, а лояльності залишається все менше.
08.10.2021, 10:23
Виміри
Натомість у Полтаві підлеглі інваліда 2-гої групи Володимира Салогуба продовжують безсоромно красти
16.09.2023, 08:26
Виміри
Як група «Ростдорстрой» із місцевими елітами монополізувала мільярдний ринок доріг Полтавщини.
15.09.2023, 14:40
Виміри
Полтавська влада не може забезпечити гідні умови проживання для тимчасово переміщених осіб
12.09.2023, 12:45
Виміри
Державний центр зайнятості працевлаштовує українських будівельників в Ізраїлі. А хто буде відбудовувати Україну ?
11.09.2023, 15:55