Технологічний мільярдер та королева стиснення відео

СВІТ
17 липня, 13:44
Технологічний мільярдер та королева стиснення відео

Доктор Марта Карчевич - одна з найвеличніших живих поляків, яку повинен знати абсолютно кожен

Зараз важко уявити світ без відеоконференцій, онлайн-трансляцій спортивних змагань, перегляду фільмів через Netflix або інших потокових сервісів.

Однак мало хто знає, що ідеальна якість зображення, яке нам подають з екранів телевізорів та гаджетів, належить їй – доктору Марті Карчевич, польці, яка зробила революцію в технології стиснення відео.

Період пандемії наочно показав, наскільки важливо для нас зустрічатися з іншими людьми, наприклад, щоб покращити власний добробут. Саме тоді відеодзвінки пережили справжній бум, і технологія стиснення потокового відео та аудіо почала розвиватися більш стрімко.

Піонером у цій галузі стала польська винахідниця доктор Марта Карчевич.

Наразі вона володіє понад 700 патентами, пов’язаними з технологією стиснення відео, вартістю понад 1 мільярд доларів США.

Це дозволило їй посісти перше місце серед жінок-винахідників патентів за версією компанії PatentVector, що займається аналізом патентних даних.

У дитинстві, завдяки своїй пристрасті до математики та природничих наук, вона була серед лауреатів престижної польської олімпіади з математики.

Тоді вона отримала грант від фінського виробника Nokia на проведення досліджень у галузі обробки сигналів і зображень в університеті Тампере у Фінляндії.

Там вона зацікавилася стисненням даних і зробила внесок у розробку стандарту AVC (Advanced Video Coding) — технології стиснення, яка видаляє повторювану інформацію.

Її впертість, амбіції та бажання вирішувати проблеми привели її до посади віце-президента з технологій компанії Qualcomm у Сполучених Штатах, де вона продовжила працювати над найновішими стандартами кодування відео.

Є багато прикладів присутності її технології в повсякденному житті.

Одним із них є поточна трансформація цифрового ефірного телебачення DVB-T із заміною стандарту кодування відео AVC на новіший та ефективніший стандарт HEVC (високоефективне відеокодування).

Обидва були розроблені доктором Карцевич, і наполегливість у постійному вдосконаленні їхніх рішень призвела до того, що польський інноватор та її команда з Qualcomm нещодавно оголосили про створення ще новішого стандарту VVC (Versatile Video Coding), який підтримує відео з роздільністю до 8K4. Це означає, що «нова» система DVB-T, яка зараз впроваджена в Польщі, виявляється застарілою.

Однак наразі сучасні пристрої не пристосовані до обробки такого стисненого сигналу, тому пройде ще багато часу, перш ніж ця технологія з’явиться в наших будинках.

Доктор Марта Карчевич своєю роботою показує, до чого може призвести наполеглива праця, цікавість до світу та бажання змінювати реальність.

Джерело

Автор : Maciej Kawecki
вибір редакції
Читайте також:
Історія
За царських і комуністичних часів важко було б знайти історичну особу, на яку вилито стільки бруду, як на Гетьмана Івана Мазепу (1659-1709).
26 вересня, 19:45
Опінії
Постать Муссоліні – одна з найбільш контроверсійних серед історичних фігур XX століття.
31 серпня, 18:36
Мистецтво
Лише у Венеції міг сформуватися найкращий у світі колорист і портретист, який зумів зобразити живу душу людини на полотні...
27 серпня, 20:36
Історія
Людина, яка обігнала свій час.
27 серпня, 14:35
Історія
Корибут-Вишневецькі – давній український (руський) аристократичний рід, у витоках якого знаходяться Рюриковичі та Гедиміновичі.
12 серпня, 20:34
Історія
Поліглот, який за три тижні міг вивчити найскладнішу мову. Інтелектуал, який пам'ятав взагалі все, що бачив, почув або прочитав.
26 липня, 08:12