Телескоп «Джеймс Вебб» показав, як насправді виглядає Сатурн
Необроблені знімки другої за розмірами планети Сонячної системи вдалося зробити за допомогою приладу "Near Infrared Spectrograph" (NIRSpec).
Відповідні приголомшливі кадри передали для оприлюднення редакції спеціалізованого видання "Science Alert", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".
За словами американських астрономів із NASA, які поділилися зображеннями Сатурна, телескоп "Джеймс Вебб" наблизився на доволі коротку відстань, аби відзняти планету з кільцями.
«Отримані нами знімки приголомшують! На них видно, наскільки яскраво кільця шостої від Сонця планети виділяються на тлі темного космічного простору – вони відбивають світло нашої зірки. Наступний крок: редагування зображень. А затим можна буде побачити Сатурн з унікального боку, крізь короткі інфрачервоні хвилі та інші діапазони», – прокоментували подію у NASA.
Прикметно, але раніше завдяки телескопу "Джеймс Вебб" вдалося відзняти найдальшу від Землі зірку, названу науковцями як "об'єкт Еарендел", чиє світло йшло до нас 12,9 мільярда років.
Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", цьогоріч на початку травня американські астрономи відкрили 7 раніше невідомих супутників Сатурна.