Європейська космічна агенція запускає місію на Юпітер

13.04.2023, 20:34
Європейська космічна агенція запускає місію на Юпітер
Фото: Space News

Газовий гігант і найбільшу планету Сонячної разом із супутниками нарешті дослідять із близької відстані, що раніше було неможливо.

Проєкт під назвою "Jupiter Icy Moons Explorer", або скорочено "JUICE" стартує сьогодні, 13 квітня, із південноамериканського космодрому Куру у Французькій Ґвіані.

Відповідну інформацію оприлюднила медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на пресслужбу Європейської космічної агенції (англ. European Space Agency).

Зазначається, що шлях до Юпітера та його трьох найбільших супутників – Калісто, Європи та Ганімеда – займе 8 років, у крижаній глибині яких нібито ховаються цілі океани води у рідкому стані.

«Головна мета – зрозуміти, чи є на цих планетах середовище, придатне для життя. Запуск шеститонного космічного корабля "Ariane 5" розпочне довгий шлях до Юпітера. До серпня 2024 року він виконає кілька обльотів Землі та Венери з допомогою гравітації, а потім, орієнтовно навесні 2031 року прибуде на поверхню Юпітер.

Опинившися там, буде здійснено 35 прольотів повз великі супутники Європу, Ганімед і Калісто, перш ніж вийти на орбіту навколо Ганімеда, найбільшого супутника Сонячної системи. Важливо зауважити, що "JUICE" проводитиме ці спостереження за допомогою набору з 10 наукових інструментів, один з яких, ультрафіолетовий спектрограф, наданий NASA», – прокоментував ситуацію науковий співробітник Європейської космічної агенції Олів’є Вітасс.

За словами дослідника, місія на Юпітер нагадуватиме запуски ракет із супутниками для отримання аерокосмічних зображень, але із функцією додаткового моніторингу забруднення та здатністю оперативно передавати дані на далекі відстані.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що наступного року людина повернеться на Місяць, став відомий склад екіпажу місії "Artemis II".

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35