Телескоп «Джеймс Вебб» зафільмував зародження нової зірки

14.07.2023, 19:06
Телескоп «Джеймс Вебб» зафільмував зародження нової зірки
Фото: NASA

Американські астрономи показали неймовірний знімок газопилової хмари, де народжується нова, далека від Сонячної системи, зірка.

Відповідні кадри виклала пресслужба Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Нове зображення показує найближчу до нас область зіркоутворення, що знаходиться на відстані 390 світлових років; вона містить приблизно 50 молодих зірок.

«Усього за один календарний рік космічний телескоп "Джеймс Вебб" змінив уявлення людства про космос, вперше зазирнувши у пилові хмари. Завдяки цьому ми побачили світ з далеких куточків Всесвіту», – прокоментував ситуацію голова "NASA" Білл Нельсон.

Фаховий астроном додав, телескоп зафіксував дуже короткий період життєвого циклу із неймовірною подробицею, натомість наше Сонце давно пережило цю фазу.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає своїх читачів пам'ятати про те, що у наступні 6 місяців стартують стільки ж місячних місій – 3 з них запланувала "NASA", по одній космічні агенції Японії, Індії та РФ.

Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00