Тендерні турботи голови та її сільради

ПОЛТАВА
22.05.2018, 07:05

Наприкінці січня 2018 року Терешківська сільська рада в особі її голови Н.В. Туркеніч провела тендерні закупівлі щодо річного постачання продуктів харчування у дошкільні навчальні заклади ДНЗ «Барвінок» (с. Терешки, вул. Шевченка, 7-А) та ДНЗ «Ялинка» (с. Копили, вул Горького 70). 

Того ж дня, після закінчення тендерної процедури (http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=2594612832), було підписано п’ять договорів постачання між Терешківської сільською радою та терешківським ФОП Кирпань Григорій Миколайович (2594612832, с. Терешки, вул. Шевченка, 6, кв. 2) на постачання низки продуктів харчування для дітлахів, а саме: молока пастеризованого 1600 літрів; сиру твердого та кисломолочного 540 кілограмів; кефіру, сметани, ряжанки та сироватки 1510 літрів; м'яса 1360 кілограмів; риби мороженої 820 кілограмів.

Одночасно переможцем у трьох тендерних процедурах (http://acm-ua.org/poshuk.php?poshuk=3298019434) став копилянський ФОП Третяк Антон Миколайович (3298019434, с. Копили, вул. Київська, 1), який виборов право постачати продукти харчування лише до ДНЗ «Ялинка», а саме: молока пастеризованого 1400 літрів; сиру твердого та кисломолочного 440 кілограмів; кефіру, сметани, ряжанки та сироватки 890 літрів.

Нелегко вираховувати вартість постачання до ДНЗ одного кілограма твердого та кисломолочного сиру, одного літру кефіру, сметани, ряжанки та сироватки лише тому, що в договорі окремо не зазначена кількість окремого виду продукції… мабуть, так легше потім буде звітуватися. Але угода щодо постачання молока, м’яса та мороженої риби проливає світло на закупівельну вартість однієї одиниці продукції.

Таким чином, Терешківська сільська рада упродовж року буде закуповувати один літр молока у ФОП Кирпань Г.М. по ціні 19,5 гривень за літр, а у ФОП Третяк А.М. – по 20 гривень. Гуртова ціна виробника за літр молока наразі коливається в межах 8-10 гривень, посередники та молокозаводи продають літр молока приблизно по 12-15 гривень за літр, а ось Терешківська сільська рада вирішила здивувати всіх та погодилась закуповувати молоко по 20 гривень за літр!

Пані голова чомусь вважає залежність турботи про дитинство прямо пропорційною вартості молочної продукції! Але ж від подібної тендерної алгебри тхне корупцією.

Щодо м’яса. Один кілограм м’яса, який постачатиме ФОП Кирпань Г.М., обійдеться сільраді і дітлахам більше, ніж у 100 гривень, кілограм мороженої риби від того ж постачальника коштуватиме понад 73 гривні за один кілограм.

Тиждень тому полтавські ЗМІ оприлюднили інформацію (https://poltava.to/news/47012/) про непрозору тендерну процедуру щодо постачання мороженої риби до полтавських ДНЗ за ціною 53,80 гривень за кілограм. Дивна якась різниця! Якщо полтавські міські контролери 54 гривні за кілограм мороженої риби вважають надмірними, то постачальна ціна тієї ж риби для терешківських ДНЗ у 73 гривні взагалі зашкалює. Гарний навар на транспортуванні з Полтави до Терешків кілограма риби з льодом – майже 20 гривень! Складається враження, що приміські полтавські Терешки катаклізм закинув до сусідньої області. Ми навіть прізвище катаклізму знаємо.

Ці два місцеві ФОП – не випадкові переможці тендерних закупівель Терешківської сільської ради. У попередньому році вони також сумлінно виконували обов’язки постачальників та виявляли свою неабияку турботу про місцеву малечу разом з пані Туркеніч і Терешківською сільською радою.

Олег Підгорний

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56