Теорія змови: штурмом Конґресу США керували росіяни?

СВІТ
08.01.2021, 10:52
Теорія змови: штурмом Конґресу США керували росіяни?
Фото: CBS 4

Далекі від подій у Вашингтоні різні "експерти" побачили "руку Кремля", котра "намагається знищити" прогнилу американську демократію.

У мережі вже з'явилося чимало відеороликів, на яких нібито можна почути команди, що віддаються російською мовою.

Це виглядає доволі дивним, адже пересічні американці (у тому числі й учасники протестів) здебільшого не володіють цією мовою.

Ще більш хибними й не коректними є порівняння незаконного вторгнення прихильників Дональда Трампа у будівлю Конґресу із захопленням російськими диверсантами українських державних установ і органів місцевого самоврядування у Криму й на Донбас весною 2014-го.

Накладати нашу оптику на всі події навколо без розуміння і поправки на контекст дуже привабливо, бо це дозволяє збудувати просту картину світу, зав'язану на емоційних асоціаціях.

Як можна побачити з низки відео, маргінальний штурм американського парламенту не являв собою заздалегідь організовану акцію.

Стихійний погром і заворушення тривали всього кілька годин, а за найменшої небезпеки для життя, коли до Конґресу почали прибувати екіпіровані важким озброєнням нацгвардійці, протестувальники розбіглися зазнавши незначних втрат (4 загиблих).

Наляканий істеблішмент, незвиклий чинити опір агресивному натовпу (згадаймо акції ліворадикалів із рухів "Black lives matter" та "Antifa"), судомно почав грозити чинному 45-му президенту відстороненням від влади.

Низка політичних і громадських діячів США звернулися до віцепрезидента Майкла Пенса з закликом скористатися 25-ю поправкою Конституції й усунути Трампа, взявши повноваження у свої руки до дня інавгурації Джозефа Байдена, однак той відмовився.

Повертаючись до так званої участі "російських штурмових груп" у захопленні Конґресу – якщо такий факт все ж мав місце, його повинні підтвердити спецслужби США, до того все це інформаційні вкидання.

А проте, американці досі не відповіли на жодну кібератаку Кремля, хоча в їхній офіційній доктрині зазначено, що "будь-яке кібервторгнення у США буде розглядатися як оголошення війни".

Навіть останню масштабну кібератаку на критично важливі державні структури Вашингтон примудрився подати як "шпигунську операцію", а не підривну, тим самим залишаючи собі поле для маневру і виправдання не оголошувати РФ країною-агресором.

Тому, навіть якщо буде встановлено факт участі росіян у штурмі Конґресу, це не означатиме, що адміністрація Байдена піде на якісь рішучі акції проти Кремля.

Адже у такому випадку доведеться відповідати не іграми в санкції, а конкретними силовими діями, можливо, навіть військовою інтервенцією.

Читайте також:
Світ
Ташкент усе ж пішов va banque у питанні остаточного згортання багаторічного автономного статусу Республіки Каракалпакстан.
02 липня, 16:00
Світ
Природозахисники Фінляндської республіки вийшли на протест задля недопущення вивантаження російського вугілля у порту Ганко.
13 квітня, 18:32
Полтава
Поляки масово виходять до магазинів Auchan, Leroy Merlin та Decathlon із закликом піти з російського ринку
29 березня, 16:10
Світ
Працівникам вітчизняної галузі освіти варто звернути увагу на своїх іранських колег, які домагаються від влади гідного ставлення до себе.
21 лютого, 12:33
Світ
Сотні жителів Манґистауської області уже тиждень мітингують із вимогою надати житло і соціальні виплати працівникам нафтової галузі.
11 лютого, 08:37
Політика
На площі перед Офісом Президента триває протестний "Мітинг справедливості", організований родинами полеглих військовослужбовців.
03 лютого, 13:30