«Трампомайдан» у прямому ефірі: доба безвладдя у США

СВІТ
07.01.2021, 13:52
Прибічники Д.Трампа захоплюють Конґрес США (06.01.2021)
Прибічники Д.Трампа захоплюють Конґрес США (06.01.2021)
Фото: U.S. News

Республіканська партія, зрадивши своїх виборців, на довго втратила авторитет серед американців, а відтак і позиції у владі.

Свідченням цього слугують останні події на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 6 січня, коли прихильники Дональда Трампа взялися штурмувати Конґрес США.

Градус напруги в американській столиці вперше з часу Громадянської війни (1861-1865) сягнув максимуму.

Тисячі протестувальників із-поміж прибічників Трампа після завершення мирного мітингу увірвалися у будівлю парламенту, звідки оперативно евакуювали конгресменів і сенаторів.

Причиною штурму Конґресу стало проведення остаточної сертифікації результатів торішніх виборів і затвердження 46-м президентом висуванця Демократичної партії Джозефа Байдена.

На тепер відомо, що міський голова Вашингтона оголосила комендантську годину, озброєні правоохоронці оточили будівлю парламенту й проводять зачистку: вбито 4 осіб, затримано понад 50 протестувальників.

Трамп закликав своїх прихильників поводитися мирно і підтримувати поліцію; відтак спроба появи "штабу опору" як взимку 2013-2014 років у Києві була зірвана.

За повідомленням провідних американських ЗМІ, на відновленому спільному засіданні Конґресу затверджено перемогу Байдена; до 20 січня Трамп пообіцяв передати владу, хоча він і не згоден із результатами виборів.

Принагідно зауважимо, що 43-й президент Джордж Вокер Буш уже назвав події у Вашингтоні такими, які гідні країн "третього світу": «Я знаю, що саме так вибори оскаржують у будь-якій банановій республіці, але не у США».

Фактично, Буш-молодший підтвердив тезу про те, що Україна і нам подібні держави, де були масові вуличні заворушення й протести з захопленням адміністративних будівель після виборів, – це "бананові республіки".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що очільник країни-агресора, який майже рік ховається у кремлівському бункері, останнім зі світових лідерів привітав Байдена з обранням на посаду президента США.

Читайте також:
Наперекір заявам президента-узурпатора Касима-Жомарта Токаєва, волелюбний казахський народ не хоче бути колонією Кремля.
11 січня, 06:59
Цікаво, а куди будуть втікати українські "иліти" ?
05 січня, 17:45
Президент Казахстану ухвалив відставку уряду під керівництвом Аскара Мамина
05 січня, 12:05
25 жовтня доведені до відчаю жителі Миргородщини вирішили перекрити автомобільну дорогу сполученням Лохвиця-Миргород.
24.10.2021, 16:55
Під час акції рідні полонених та зниклих безвісти вибудували живу "стіну надії", щоб нагадати владі про невиконані обіцянки.
12.10.2021, 15:05
Близько трьох сотень поліцейських та нацгвардійців захищають резиденцію Зеленського від громадян України
11.10.2021, 11:55