«Трампомайдан» у прямому ефірі: доба безвладдя у США

СВІТ
07 січня, 13:52
Прибічники Д.Трампа захоплюють Конґрес США (06.01.2021)
Прибічники Д.Трампа захоплюють Конґрес США (06.01.2021)
Фото: U.S. News

Республіканська партія, зрадивши своїх виборців, на довго втратила авторитет серед американців, а відтак і позиції у владі.

Свідченням цього слугують останні події на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 6 січня, коли прихильники Дональда Трампа взялися штурмувати Конґрес США.

Градус напруги в американській столиці вперше з часу Громадянської війни (1861-1865) сягнув максимуму.

Тисячі протестувальників із-поміж прибічників Трампа після завершення мирного мітингу увірвалися у будівлю парламенту, звідки оперативно евакуювали конгресменів і сенаторів.

Причиною штурму Конґресу стало проведення остаточної сертифікації результатів торішніх виборів і затвердження 46-м президентом висуванця Демократичної партії Джозефа Байдена.

На тепер відомо, що міський голова Вашингтона оголосила комендантську годину, озброєні правоохоронці оточили будівлю парламенту й проводять зачистку: вбито 4 осіб, затримано понад 50 протестувальників.

Трамп закликав своїх прихильників поводитися мирно і підтримувати поліцію; відтак спроба появи "штабу опору" як взимку 2013-2014 років у Києві була зірвана.

За повідомленням провідних американських ЗМІ, на відновленому спільному засіданні Конґресу затверджено перемогу Байдена; до 20 січня Трамп пообіцяв передати владу, хоча він і не згоден із результатами виборів.

Принагідно зауважимо, що 43-й президент Джордж Вокер Буш уже назвав події у Вашингтоні такими, які гідні країн "третього світу": «Я знаю, що саме так вибори оскаржують у будь-якій банановій республіці, але не у США».

Фактично, Буш-молодший підтвердив тезу про те, що Україна і нам подібні держави, де були масові вуличні заворушення й протести з захопленням адміністративних будівель після виборів, – це "бананові республіки".

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що очільник країни-агресора, який майже рік ховається у кремлівському бункері, останнім зі світових лідерів привітав Байдена з обранням на посаду президента США.

Читайте також:
Далекі від подій у Вашингтоні різні "експерти" побачили "руку Кремля", котра "намагається знищити" прогнилу американську демократію.
08 січня, 10:52
Не зрозуміло лише чому протест відбувається ввечері, коли ані Зеленського, ані його клерків на робочому місці давно не  має.
21.12.2020, 19:07
У неділю, 20 грудня, в білоруських містах проходять традиційні акції проти фальсифікацій на виборах президента країни.
20.12.2020, 16:14
Відсутність стратегії, деполітизація акції, незрозумілі загалу тактичні цілі підприємців та неготовність вдаватися до радикальних методів.
17.12.2020, 18:44
Протестувальників виштовхують з площі та лякають тюрмою.
15.12.2020, 14:02
Один із керівників партії "Вірменська революційна співдружність – Дашнакцутюн" закликав мешканців країни до акцій масової непокори владі.
08.12.2020, 13:56