Терешки & Коломак – тест на притомність. Провалений

ПОЛТАВА
03.05.2018, 13:47
Терешки & Коломак – тест на притомність. Провалений

Публіцистичне єство вашого покірного слуги-писаки аж повискує з нетерплячки, передчуваючи часи повального електорального мору, який у вигляді цунамі з агітаційної макулатури, блістерів пігулок, асигнацій, бігбордів, наліпок, пляшок олії, календариків, бейсболок, мішечків з гречкою, цукром і мівіною, прапорців, вимпелів, газет, відфотошоплених портретів, шаликів, значків і бойових листків тощо невмолимо насувається на принишклий край Котляревського, Сковороди і Короленка…

Славетні імена краян згадали з метою хоч би якось вирізнити істинні демократичні цінності, які слугують наріжними каменями у підмурівку сучасної людської цивілізації. Заради них, зокрема, топтав стежки нашого благословенного козацького краю так і непійманий світом «автостопер ранньомодерного часу» Григорій Савич (як же й гарно хтось поіменував чорнухинського філософа!). Зачинатель української літератури, волелюбний поміщик Іван Петрович відмовився від трьох своїх кріпосних «душ». А непримиренний опонент «більшовицького озвіріння» Володимир Галактіонович заслуговує на найвищу повагу вже хоч би за те, що фальшивим демократом Леніним був розлютовано названий «жалюгідним міщанином у полоні буржуазних забобонів».

Так, великі імена і високі пріоритети – до слова.

Услід тупицею висловимо декілька зауваг до вельми значущої події, котра торсала посполитих громадян двох ОТГ (об’єднаних територіальних громад) у Полтавському районі – Терешківської і Коломацької – упродовж лютого, березня і квітня. І якщо ейфорично налаштована Юлія Володимирівна Тимошенко вважає й вибори до рад об’єднаних територіальних громад у полтавських Терешках та Коломаці, що відбулися 29 квітня, вдалою репетицією грядущих «великих перегонів» та перемог, то можна собі уявити й очікуваний невдовзі розмах впровадження перевірених наразі технологій безсоромного маніпулювання настроями на грядущих президентських і парламентських виборах. Очевидно, що на нас теж чекає щось на кшталт прі Доні Трампа з Хілею Клінтон. Треба натякати, що ми маємо на увазі не показову дію американських виборчих механізмів, а лайно за їх лаштунками?

Спершу кинулася у вічі тверда переконаність обох важковаговиків – БПП і «Батьківщини» − у абсолютній перемозі своїх власних сил на виборах до рад ОТГ. Порівняймо заголовки партійних інформаційних релізів: «Результати виборів в Терешківську та Коломацьку ОТГ: перемогли кандидати від БПП «Солідарність» (пробачимо спічрайтерам малописьменну редактуру: вибори в Україні відбуваються «до» якихось органів, а не «в» щось, «в щось», як правило, вляпуються, нехай вже) і «Батьківщина» перемогла на виборах в громадах із результатом 35,4%». Чи зорієнтується у результатах пересічний дядько? А тітка? Адже формально обидва штаби, святкуючи кожен свою вікторію, мають рацію.

Так, справді, БПП «Солідарність» солідарно посадив у бюджетопривабливі крісла голів ОТГ своїх — Наталію Володимирівну Туркеніч у Терешках (на 45 млн. грн. бюджету) і Євгена Олександровича Почечуна у Коломаці (на 30 млн. грн.). Перемога? Однозначно.

Важче коментувати за оприлюдненою арифметикою загальну перемогу, оголошену «Батьківщиною». Ось у Коломацькій ОТГ з 14 обраних депутатів ради четверо представляють БПП «Солідарність», по двоє – ВО «Батьківщина» та Аграрну партію. Шестеро депутатів самовисувались і у них нелегкі роздуми, під чиї корогви лаштуватися, ще попереду.

У Терешківській ОТГ півфінальна партійна розкладка (у двох округах відбудуться перевибори – тут два претенденти на один мандат завершили свою фініту ля комедію ніздря в ніздрю) виглядає наступним чином: серед 26 представників семеро «батьківщинців», Національний корпус репрезентують 3 депутати, БПП «Солідарність» — 2, Аграрну партію — 2, «УКРОП» — 1, партію «Патріот» — 1, Рідне місто — 1 депутат, обрані 8 самовисуванців. Маємо інсайдерську інформацію, що голова Наталія Володимирівна вже розраховує на 11 «багнетів» у майбутньому альянсі «БПП плюс» проти 8 прибічників курсу Юлії Володимирівни. Перемога? Утримаємось.

Перемогу святкували інші герої. Ми з вдячністю приймаємо підтримку нашої позиції авторитетами – Президентом і Прем’єром: обидва вкрай негативно висловилися про вибори до ОТГ. Уявіть, панове, Петро Олексійович змушений був попросити правоохоронців розслідувати факти підкупу виборців з трибуни засідання Ради національної безпеки й оборони: «Прошу НПУ, ГПУ, СБУ довести справи до логічного завершення, і щоб кожен, хто скоїв цей злочин проти демократії, опинився у в’язниці». Розгніваний Володимир Борисович пішов іще далі, настрахавши громаду третім Майданом і недвозначною риторикою:«Один Майдан встав (? – авт.) через фальсифікації, другий – через неповагу до людей, і зараз ми знов бачимо, як скуповують голоси. Ми для цього робили децентралізацію і реформи?».

Чи слід, виходячи з цитованих настанов, сподіватися, що пересадять тепер Терешківський і Коломацький депутатські корпуси до буцегарень? Адже місцеві ЗМІ широко інформували зацікавлений загал про непотребні вчинки партійних штабів: буцімто партія «Батьківщина» спершу роздавала на округах 200-гривневі асигнації, а насамкінець з вікон Тойоти зі столичними номерами засипала Копили трьомастами аптечних асорті. Вередливий копилянський електорат ще й скаржився на біднуватий асортимент «Юліних презентів» – кажуть, даремно шукали в пакетах із сердечною символікою вироби Contex, Vizit, Durex, Lifestyles, Гусарські, Luxe, Masculan, Innotex, Sico і Viva і настоянку глоду. Штабісти «Батьківщини» у свою чергу запевняли, що бачили як «на злодієві, котрий за голос на користь Наталки Т. (Наталії Володимирівни Туркеніч – авт.) пропонував 2 (дві) тисячі гривень дрібними купюрами, шапка горіла». Цікаво, пожежа на голові безсовісного татя сталася через гріх підкупу чи тому, що пропонував дрібні купюри?

У світлі настанов Президента є над чим попрацювати доблесним агентам НПУ, ГПУ, СБУ. Стражам справедливості належить з’ясувати, як можна було тій же Наталці Т., не маючи офіційного власного виборчого фонду, надрукувати сім газет «величезними накладами»?!Щоправда, враховуючи масштаби ОТГ, наш домашній принтер з тими накладами впорався би без перезарядки картриджа. Справою доблесті і честі вказаних абревіатур є також встановлення місцезнаходження передавача sms-оk з чіткою орієнтацією виборців на єдиний варіант «майбутнього для громади і всього села Терешки». Нарешті, хлопці мають з’ясувати, наскільки відповідає реаліям яскравий троп у виконанні однієї зі сторін так званого виборчого процесу: «це – агонія безсовісної, амбітної та цинічної команди, яка вирішила, що вхопила Бога за бороду і що Революції гідності не було»?

І ми погоджуємось з Twitter’ом гаранта виборчих прав – це дійсно абсолютно неприйнятно для Гаранта, нормальних виборів і Twitter’а. Чи виявиться «це» абсолютно неприйнятним і для нас, нерезидентів Коломака з Терешками, подивимося. Смішки – з попової кішки, а як своя здохне – то й плакатимеш.

Вадим Демиденко

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
вчора, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35