Алкоголь і самотність підвищують ризик раннього недоумства — науковці

27.12.2023, 21:37
Алкоголь і самотність підвищують ризик раннього недоумства — науковці
Фото: Forbes

Приголомшливе дослідження визначило 15 загрозливих факторів. Вони суттєво підвищують імовірність розвитку деменції у людей.

Результатами свого експерименту науковці з британської неурядової медичної установи Biobank поділилися із виданням Forbes. У багатомісячному дослідженні взяли участь 350 тисяч осіб віком від 21 до 65 років для з'ясування чинників, які можуть вплинути на схильність людини до раннього недоумства.

З'ясувалося, що зловживання алкоголем разом із низьким соціально-економічним становищем, самотністю та порушеннями слуху збільшують ризики появи деменції. До небезпечних факторів також віднесли інші проблеми зі здоров'ям — дефіцит вітаміну D та депресію.

«Всі вони пов'язані із захворюваністю на деменцію в молодому віці. Подальше вивчення цих факторів ризику необхідне для виявлення потенційних основних механізмів з усунення власне симптомів хвороби, що піддаються зміні. Це може стати ефективним у зниженні ризику розвитку деменції в ранньому віці», — прокоментували ситуацію британські дослідники.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як цьогоріч шведські науковці винайшли препарат проти алкогольної залежності. Йдеться про активний інгредієнт багатьох препаратів, які приймають пацієнти з ожирінням чи діабетом.

Алкоголь і самотність підвищують ризик раннього недоумства — науковці_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09 грудня, 07:14
Світ
Хвороба, яка виморювала моряків у XVI-XVIII століттях, повернулася й загрожує людству. Вона розвивається через нестачу вітамінів.
26 листопада, 14:51
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03 листопада, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20 жовтня, 17:30
Світ
Трохи футурологічних роздумів із наявного контексту. В Instagram та Facebook часто видає тарґетовану рекламу від репродуктивних клінік.
11 серпня, 17:29