Тільки освічені люди вільні

ІСТОРІЯ
01 травня, 21:41
Тільки освічені люди вільні

Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...

Епіктет народився рабом у 50 році після Христа в Ієраполісі на теренах римської провінції Фриґія. Він виявив пристрасть до навчання і почав вивчати філософію у метрополії з благословення свого багатого господаря Епафродіта, який був особистим писарем імператора Нерона.

Його вчення було записано та опубліковано його учнем Арріаном у роботах під назвами «Бесіди» (Ἐπικτήτου διατριβαί) та «Посібник» (Ἐγχειρίδιον Ἐπικτήτου). Як можна зрозуміти з його життєвого досвіду, Епіктет уважав, що всі зовнішні події знаходяться поза нашим контролем.

Мислитель закликав людей приймати все, що з нами відбувається, спокійно та неупереджено; ну, «бо таке наше мінливе життя». Проте він стверджував, що люди несуть відповідальність за свої дії, які вони можуть вивчати та контролювати за допомогою суворої самодисципліни.

Цей найнеймовірніший із філософів дав світові такі стоїчні ідеї, як — «Контролюйте свої пристрасті, щоби вони не помстилися тобі». Епіктет із власного досвіду знав, чого наставляв інших, бо жив дуже простим життям, маючи небагато майна:

Να αρκεστεί σε λίγα! — Задовольняйся дріб'язком!

Давньогрецький філософ також сказав наступне: «Головне — мати компанію тільки із людьми, які підносять вас, чия присутність вимагає від вас всього найкращого». Можливо, найбільш значущим його твердженням було — «Тільки освічені люди вільні».

Між тим, як уже раніше сповіщала медіаагенція «Останній Бастіон», коли не можеш вплинути на обставини, зміни своє ставлення до них. Так говорив 16-й римський імператор і за сумісництвом славетний філософ Марк Аврелій.

Читайте також:
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39