Тимошенко та інші корупціонери, хто збагачувався на війні, мають бути у СІЗО, — Назар Приходько

ПОЛІТИКА
24 січня, 16:55
Тимошенко та інші корупціонери, хто збагачувався на війні, мають бути у СІЗО, — Назар Приходько

Це диверсія проти власної країни, проти її обороноздатності, проти всіх її громадян.

Топпосадовці, звільнені з органів влади, зокрема заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, мають показово понести кримінальну відповідальність за корупцію під час війни.

Про це написав у Facebook Назар Приходько, експерт Центру зовнішньополітичних досліджень.

«Розкрадання держави під час воєнного стану, підрив довіри західних партнерів, обурення і зневіра суспільства — це ж диверсія проти власної країни, проти її обороноздатності, проти всіх її громадян. Всі вони мають очікувати завершення слідства у СІЗО. Бо з нас досить. І з цієї країни досить», — йдеться в дописі Приходька.

Він обурився, чому влада вирішила піти на кадрові чистки не одразу, а після цілого року розкрадань на всіх рівнях — від ОПУ і правоохоронних органів до обладміністрацій:

«Війна у нас з вами. Біль, смерті, страх за рідних, за майбутнє — тільки у нас. В них всюди давно підстелено — сім’ї й статки вивезені, чемодани спаковані. Як тільки вкрадуть все, їх звільнять і вони поїдуть спокійно собі жити у найдорожчі країни світу. Бо можуть».

Він нагадав, що Кирило Тимошенко — відповідальний за кадрову політику в регіонах, гуманітарку, «Велике будівництво» та відновлення деокупованих територій.

Він і його родина з 2019 року заробляли на тендерах. На думку Назара Приходька, Тимошенко опосередковано причетний до розкрадання гуманітарної допомоги в Запоріжжі, крадівництва на дорожніх тендерах фірми фітнес-тренерки очільника області Валентина Резніченка, адже голови цих ОВА були призначені за його креатурою.

Разом із тим Назар Приходько висловив сумніви, щодо притягнення корупціонерів до реальної відповідальності:

«Зараз їх усіх звільнять. Цікаво, скількох переназначать на інші посади? А скільки покине країну і не понесе взагалі ніякої відповідальності? Якщо в цій країні є влада, відповідайте — коли Тимошенко сяде? За вкрадені мільярди. І вкрадені не десь там в когось, а конкретно в ЗСУ. Одразу скажу: відповіді весною, після перемоги суспільством більше не приймаються».

Нагадаємо, останні тижні країною прокотилася ціла низка корупційних скандалів. Серед них закупівля харчів для військових Міноборони, викриття заступника міністра інфраструктури Василя Лозинського на отриманні 400 тис. доларів хабаря, заступника голови фракції «Слуга народу» Павла Халімона — на придбанні елітного маєтку.

Починаючи з 24 січня, подали у відставку або були звільнені Кирило Тимошенко, заступник голови Офісу генпрокурора Олексій Симоненко, заступник міністра Лозинський, заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, низка голів ОВА, серед них — Ярослав Янушевич (Херсонська), Валентин Резніченко (Дніпропетровська), Олександр Старух (Запорізька) та інші.

Читайте також:
Війна
«Поліцаї» російських окупантів розшукують чорний автомобіль BMW Е60 525I з грузинськими номерами
04 січня, 14:47
Війна
"За фактом росіяни вкрали українське зерно, а весь прибуток забрали собі гауляйтери та ставленики кремля в регіоні"
04 січня, 11:18
Війна
"За підсумками 2022 року видобуток вугілля на окупованих територіях Донецької та Луганської областей знизився на 42%"
26.12.2022, 19:42
Війна
Окупанти за наводкою колаборанта викрали у місцевого жителя автомобіль, майно та трансформаторну підстанцію.
22.12.2022, 11:37
Війна
"Окупанти вже підготували перелік шахт, які вони вважають нерентабельними"
12.12.2022, 13:07
Політика
Кожен бачить і чує те, що хоче бачити й чути; в Україні таких вдосталь. Тá після 24.II.2022 нам потрібні критичне мислення і здоровий глузд.
07:01