Топ дивовижних місць України

27.05.2020, 20:11

Якщо набридли стандартні туристичні маршрути, то наш Топ саме для Вас!

Сезон відпусток вже зовсім поруч і як шкода, що наші земляки шукають нові чудеса світу за сотні кілометрів, коли зовсім поруч є справжні дивовижі. Про них ми вам і розповімо!

1. Буцький каньйон

Топ дивовижних місць України_1

Фото 1. Буцький каньйон

Дивовижна вигадка природи нагадує фіорди Норвегії.

Річка Гірський Тікич в обіймах скелястого берега з виступами сірого граніту висотою 30 м, вік якого науковці оцінюють у 2 мільярди років, не залишає байдужими нікого. Каньйон довжиною 2.5 км, оточений мальовничими 80 га державної комплексної пам’ятки природи місцевого значення.

Місцевість буде до вподоби скелелазам. Для екстремалів мов на замовлення відведено один із виступів каньйону – Скеля Радіонова. Екотуристів приваблять колоритний пейзаж та відпочинок біля води. Є місця для купання та можливий сплав по річці.

Буцький Каньйон знаходиться на кордоні Черкаської та Вінницької областей біля села Буки. Добиратися краще на авто, або замовляти екскурсію. Будьте готові, що блага цивілізації в цій місцевості відсутні.

2. Рожеве озеро (Генічеське)

Топ дивовижних місць України_3

Фото 2. Генічеське озеро

Таким дивовижним місцем може похвалитись не тільки Австралія, Канада, Сенегал, Іспанія, Азербайджан, але й Україна. Неймовірне червоно-рожеве забарвлення озеро має завдяки мікроводоростям Dunaliella salina, які виробляють каротиноїди та живуть у дуже солоній воді. Чим посушливіше літо, тим яскравіший колір. Зараз озеро використовують в промислових цілях для видобутку солі. Туристів приваблюють не лише космічний пейзаж місцевості, але й лікувальні властивості грязі та води з озера.

Знаходиться Генічеське озеро біля самого початку Арабатської стрілки у селі Приозерне. Дістатись можна авто, залізничним транспортом або автобусом до Генічеська, далі маршруткою до с. Генгорки (поворот на с. Приозерне), від повороту 5 км пішки.

3. Містечко Вилкове

Топ дивовижних місць України_5

Фото 3. Містечко Вилкове

Венеція «по-українськи» заховалась в містечку Вилкове на півдні Одеської області. Започаткували місто 300 років тому старообрядці — липовани, які намивали острови під будинки та городи. Річка Дунай за кольором тут нагадує Ніл, чи Амазонку через велику кількість мулу. Замість доріг — канали з дерев’яними містками, деякі навіть розвідні. Адрес немає, але мешканців можна знайти по назві острова або прізвищу. У містечку близько 40 км каналів, але за справжнім колоритом слід плисти до старої частини міста острова Анкудинів, звідки все й починалось. Господарі завжди раді туристам і тішать їх цікавими переказами та легендами. Рекомендуємо також зазирнути до Дунайського біосферного заповідника.

Знаходиться Вилкове в Кілійському районі Одеської області. Дістатися містечка можна автошляхами з Одеси — близько 230 км, або рейсовими автобусами.

4. Оптимістична печера

Топ дивовижних місць України_7

Фото 4. Оптимістична печера

Науковці відкрили печеру ще у 1966 році. Вона ще не до кінця досліджена, хоча вже налічує 260 км ходів з 8 озерами, одне з який Мікрон, воно претендує на найбільше підземне озеро України. Як найдовша гіпсова печера вона увійшла в Книгу рекордів Гіннеса.

Краса кристалів різноманітної форми та кольору, кальцитові білі, жовті, рожеві геліктити, які нагадують морські, корали, дзеркальні озера з кожним роком приваблюють все більше і більше туристів.

Печера все ще перебуває у стані дослідження та недостатньо обладнана для масового туризму, тому щоб не заблукати та вберегти себе від прикрих випадків краще замовляти екскурсії лише у супроводі спелеологів.

Дістатися досить легко: Тернопіль – місто Борщів – село Королівка – Оптимістична печера. З Тернополя та Кам’янця-Подільського є прямі рейси.

5. Тунель кохання

Топ дивовижних місць України_9

Фото 5. Тунель кохання

Одне з найромантичніших місць в Україні загубилося поблизу містечка Клевань на Рівненщині. 10 років тому туристам несподівано відкрилась залізнична колія неймовірної краси. Після публікації світлини у Facebook місце стало паломництвом закоханих пар. Існує багато сентиментальних легенд пов’язаних з цим місцем, але все виявилось набагато прозаїчніше. Залізницю побудували за часів СРСР для військових потреб і задля конспірації засадили її п’яти кілометровою живою огорожею. Коли військові залишили об'єкт природа стала повноправним господарем, а проїжджий зрідка вантажний потяг «рівняє» гілки створюючи ідеальну аркову форму. Є гарне повір’я, що поцілунок закоханих в цьому тунелі скріпить їхню любов на все життя, а якщо вони стануть на рейки й пригорнуться одне до одного серцями, то вже ніколи не розстануться.

Дістатися до Клевані можна потягом із Рівного в Луцьк, або на автомобілі від Києва до Рівного 350 км, а далі по дорозі Н22. В Клевані знайдіть залізничну станцію і прямуйте пішки на схід.

Якщо Вам є чим доповнити наш список – напишіть у коментарях!

Автор : Анна Айвазовська
Читайте також:
Світ
Шведська компанія «Mojang Studios» запланувала запустити власні аналоги Дійснейленду і Леґоленду. Перші з'являться у Британії та США.
20.11.2024, 20:32
Світ
Влада міста Харбін проробила гігантську роботу із залучення туристів на Фестиваль льоду та снігу.
06.01.2024, 17:46
Життя
Найбільші за півстоліття пошуки легендарного створіння відбудуться 26-27 серпня на шістьох локаціях відомого гірського озера.
10.08.2023, 16:42
Полтава
Дослідницька група провела в Опішному розкопки валу городища Роменської культури, де планують звести унікальний туристичний об’єкт.
25.07.2020, 16:30
Життя
Приховані механізми економічного примусу: як сучасне суспільство тримає людей у пастці праці
08:24
Життя
Штучний інтелект допоміг американським науковцям виявити до 300 виразів морди чотирилапих улюбленців. Вивчення лицьових сигналів тривають.
вчора, 21:47