Трамп не визнає суб'єктність Зеленського в перемовинах з росією

ВІЙНА
13 лютого, 16:03
Трамп не визнає суб'єктність Зеленського в перемовинах з росією

Трамп фактично поставив Зеленського перед фактом, що все вже вирішено без нього — Bloomberg.

Ще до того, як Володимир Зеленський завтра прибуде на Мюнхенську конференцію з питань безпеки, щоб поновити свої аргументи на захист незалежності України перед США, доля його країни, схоже, була вирішена. 

За день до телефонної розмови Дональда Трампа з владіміром путіним американський лідер прямо сказав, що «Україна може колись стати російською», пише оглядачка Bloomberg Флавія Краузе-Джексон.

Повною мірою те, що він мав на увазі, стало зрозуміло, коли під час вчорашньої 90-хвилинної розмови обидва президенти надіслали один одному запрошення на зустріч.

«Забудьте про вступ до НАТО чи американські чоботи [присутність американських військових] на українській землі. Україні доведеться поступитися територією, яку росія почала захоплювати ще у 2014 році. Зеленському повідомили про це майже як про факт. Умови мирного врегулювання узгоджуються за його спиною», — зазначає Краузе-Джексон.

Крім того, оглядачка стверджує, що пропозиції Трампа щодо критичних мінералів України в обмін на військову допомогу мали мало ваги.

У той час як Трамп пішов на значні поступки ще до початку переговорів, приголомшені європейські союзники зіткнулися з рахунком у 3 трильйони доларів на посилення своєї оборони та відбудову післявоєнної України.

«Гірка іронія полягає в тому, що саме в Мюнхені в 1938 році західні держави вважали, що зможуть стримати нацистську агресію, погодившись на анексію Німеччиною частини Чехословаччини. Дехто бачить відлуння тієї невдалої політики умиротворення і зараз і прогнозує, що Путін продовжуватиме випробовувати східний фланг НАТО на міцність. Критики кажуть, що Європа винна лише в тому, що очікує, що США будуть захищати її до нескінченності», — пише оглядачка.

Краузе-Джексон також вказує на те що Трамп наголосив на «не дуже високих» рейтингах Зеленського і необхідності проведення виборів, не надто тонко натякнувши, що він хоче, щоб він пішов геть. 

Це ще одна річ, яка порадувала б путіна.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що Україна та росія мають укласти мир. Але він ухилився від запитання про рівноправну роль української сторони у переговорному процесі.

Автор : Валерій Гонтар
Читайте також:
Війна
Перші подібні спроби впливу почалися, коли він був ще невідомим чиновником.
22 березня, 14:37
Війна
Питання миротворчої місії набуло актуальності напередодні саміту в Парижі.
22 березня, 13:35
Війна
Інтерв’ю з безпековим експертом Михайлом Гончаром.
22 березня, 12:37
Війна
Вона відкидає будь-які претензії росії на суверенну українську територію.
20 березня, 17:34
Світ
Республіканські голови комітетів «дуже стурбовані» повідомленням про зміну військового командування Трампом.
20 березня, 10:08
Опінії
Стіл, за яким Трамп грав у карти, перетворюється на водний матрац, який починає здуватися.
19 березня, 11:32