Трампу не вистачає яєць

18:02
Трампу не вистачає яєць

За даними статистичної служби США, Америка вперше за 32 роки імпортувала свіжих курячих яєць із росії на суму $455 000.

Ця безпрецедентна закупівля, здійснена попри тривалі західні санкції, стала першою закупівлею російських яєць у США з 1992 року.

Трамп раніше неодноразово обіцяв швидко стабілізувати ціни на продукти і позбавити Америку «яєчного дефіциту».

Криза на американському ринку яєць загострилася через масштабний спалах пташиного грипу, який призвів до гострого дефіциту протягом року. 

За даними CNN, через епідемію магазини змушені були запровадити обмеження на продаж, а вже до 9 лютого, ціна за десяток яєць зросла до $7.

Тоді експерти прогнозували, що відновлення стабільності на ринку продовольства США може тривати від шести до дев’яти місяців.

Прессекретарка Білого дому Каролін Левітт звинуватила попередню адміністрацію Байдена у поглибленні кризи, заявивши, що перед завершенням свого терміну вона наказала знищити майже вісім мільйонів курей по всій країні.

 Загалом було закуплено яєць з росії на суму $455 тис.

Трампу не вистачає яєць_1

Загалом у липні США імпортували курячі яйця на $29,6 млн. Основними постачальниками стали Бразилія ($8,8 млн), Канада ($5 млн) та Мексика ($3,9 млн).


Попри санкції, торгівля між США та росією триває.

Згідно даних US Census Bureau — федерального агентства у складі Міністерства торгівлі США, лише за перше півріччя 2025 року Штати імпортували з росії добрив на суму $927 млн, тоді як за увесь 2024 рік цей показник лише трохи перевищив $1 млрд. 

Також із січня по червень 2025 року США ввезли з росії урану та плутонію на $755 млн (у 2024 році — $624 млн).

Крім того, важливим напрямком імпорту залишається паладій — метал, який широко застосовується у виробництві каталізаторів для автомобілів.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Опінії
Чорно-біла реальність: між ілюзією та життям.
14:45
Світ
Уявіть собі державу, де замість сухих економічних звітів уряд вимірює… рівень національного щастя.
04 вересня, 14:20
Опінії
Як влада перетворює полонених на картинку для піару.
27 серпня, 09:48
Економіка
Офшори — тіньова імперія, що краде майбутнє у суспільства
25 серпня, 07:16
Мистецтво
Про що нова вистава харківської режисерки Оксани Дмітрієвої
24 серпня, 18:52
Війна
Україна повернула 65 громадян, зокрема 10 жінок і 8 важкохворих, з буферної зони на російсько-грузинському кордоні.
22 серпня, 11:28