Третина українських біженців в ЄС хочуть повернутися додому
Майже 80 відсотків кажуть, що вони постають перед фінансовими труднощами.
Кожен третій український біженець відчуває себе частиною спільноти в країні яка його прийняла, але стільки ж хотіли б повернутися додому, свідчить нове опитування, опубліковане у вівторок Агентством ЄС з основних прав (FRA), про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон.
«Оскільки війна затягується, нам потрібно запровадити ефективні довгострокові заходи, які дозволять суспільствам, що приймають і переміщеним особам адаптуватися до потрясінь, спричинених цією війною», — сказав директор FRA Майкл О'Флаерті.
14 685 українських біженців, які проживають у десяти країнах ЄС (Болгарія, Чехія, Естонія, Німеччина, Угорщина, Італія, Польща, Румунія, Словаччина та Іспанія), відповіли на онлайн-опитування агентства в період із серпня до вересня 2022 року.
Хоча майже половина повідомили, що відчувають депресію, 61 відсоток сказав, що вони відчували оптимізм щодо майбутнього з моменту прибуття в нову для себе країну.
Проте, оскільки лише третина респондентів має оплачувану роботу, 79 відсотків сказали, що вони постають перед фінансовими труднощами.
Мова є основною перешкодою для отримання роботи: чверть сказали, що вони не говорять мовою країни, в якій зараз живуть, тоді як 41 відсоток сказали, що говорять, але погано.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну в лютому минулого року спричинило найбільшу кризу біженців на континенті з часів Другої світової війни.
За даними Агентства ООН у справах біженців, понад 8 мільйонів українських біженців втекли до іншої європейської країни з початку війни, а близько 4,8 мільйона звернулися за схемою тимчасового захисту в країні ЄС.