Туреччина на саміті в Лондоні запропонує прийняти переговори України і РФ, - Reuters

ПОЛІТИКА
01.03.2025, 16:54
Хакан Фідан
Хакан Фідан

Туреччина, яка приймала прямі переговори між росією та Україною в березні 2022 року, готова взяти на себе цю роль в майбутньому.

Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан на зустрічі європейських лідерів, яка відбудеться у Лондоні 2 березня 2025 року, повторить пропозицію Туреччини провести мирні переговори між Україною та РФ.

Про це пише Reuters з посиланням на власне джерело.

Міністр поінформує європейських лідерів про зусилля Туреччини щодо пошуку «справедливого і тривалого миру» у війні.

Очікується, що Фідан «підкреслить, що Туреччина, яка приймала прямі переговори між росією та Україною в березні 2022 року, готова взяти на себе цю роль в майбутньому». Також міністр готується висловити позицію, що всі сторони повинні спільно зосередитися на тривалій регіональній безпеці та стабільності.

Співрозмовник додав, що Фідан також підтвердить прихильність Анкари до територіальної цілісності й суверенітету України.

Більше про саміт

2 березня прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має прийняти лідерів понад десятка європейських країн на саміті у Великій Британії, щоб обговорити війну росії проти України та ширшу європейську безпеку.

Зустріч європейських лідерів стане продовженням самітів, що відбулися 17 та 19 лютого, їх організував президент Франції Емманюель Макрон у Парижі.

Читайте також:
Економіка
Це відбувається через геополітику та держборг США.
29 травня, 17:32
Новини
За словами Мадяра, вони з Рютте дійшли згоди, що угорські військові «виконують чудову роботу» в рамках миротворчої місії НАТО.
29 травня, 07:31
Політика
Конгресмен про рішення Мінфіну США послабити санкції проти російської нафти
28 травня, 21:16
Політика
росія та Афганістан підписали угоду про військово-технічну співпрацю під час безпекового форму, що проходить у Підмосков’ї.
28 травня, 13:46
Політика
росіяни та білоруси зможуть змагатися без обмежень на гімнастичних чемпіонатах Європи вже цього року.
25 травня, 09:29
Політика
У Білорусі заявили, що президент Франції провів телефонну розмову з білоруським диктатором Олександром Лукашенком.
24 травня, 18:28