Туреччина попросила США пом'якшити санкції проти «Газпромбанку», щоб платити рф за газ
Міністр енергетики Туреччини заявив, що без дозволу США «ми не зможемо платити росі».
Туреччина веде переговори зі США про пом'якшення режиму санкцій проти росії, яке б дозволило їй продовжувати використовувати «Газпромбанк» для оплати імпорту природного газу.
Про це пише Bloomberg.
Міністр енергетики Туреччини Альпарслан Байрактар сказав, що без дозволу США «ми не зможемо платити росі».
«Якщо винятку не буде, це може мати дуже серйозні наслідки для Туреччини», — сказав міністр. Він нагадав про попередні випадки, коли санкції, пов’язані з Іраном, пом’якшувалися шляхом надання спеціальних дозволів.
Загалом Туреччина значною мірою залежить від росії в енергетичному секторі, зокрема імпортує близько половини нафти та будує за допомогою росії атомну електростанцію.
Туреччина та росія планують створити газовий хаб у Туреччині та розглядають можливість прокладання нових підводних газопроводів.
Контекст
У 2022 році Сполучені Штати запровадили новий пакет санкцій проти росії. Санкції включали приблизно 2600 візових обмежень для російських та білоруських чиновників, а також перші санкції проти керівників «Газпромбанку».
Російський «Газпромбанк» із 27 січня 2023 року припинив транскордонні перекази в доларах США.
США запровадили санкції проти Газпромбанку, одного з небагатьох великих російських кредиторів, який ще не потрапив до чорного списку, з метою обмежити можливості Кремля фінансувати свої військові зусилля.
22 листопада 2024 року банк потрапив до списку нових санкцій з боку США.
США ввели санкції не лише щодо цієї фінустанови, а й проти шістьох його дочірніх компаній, що працюють за межами рф. Введення санкцій – це крок, покликаний послабити можливості росії ухилятися від низки обмежень, запроваджених з початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Крім того, під нові санкції потрапили понад 50 російських банків, які мають міжнародні зв'язки, 40 російських реєстраторів цінних паперів та 15 чиновників із фінансової сфери, зокрема, з Центробанку рф.
Після цього в Угорщині, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах припинили обслуговувати банківські картки UnionPay, видані «Газпромбанком».