Туреччина повертає до Сирії 1 мільйон біженців

СВІТ
05 травня, 08:58
Туреччина повертає до Сирії 1 мільйон біженців
Фото: Twitter

У підконтрольній протурецьким сирійським повстанцям провінції Ідліб розгорнули сучасні містечка для розселення мігрантів.

Про це заявив президент Реджеп Тайїп Ердоган під час церемонії здачі в експлуатацію компактних жител сімейного типу, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, всього у рамках масштабної кампанії в Ідлібі планувалося звести 77 тисяч будинків, спорудження 57 тисяч із них уже завершено.

«Наш проєкт дозволить одному мільйону сирійців добровільно повернутися на батьківщину. Зазначу, що будинки споруджені у 250 окремих районах провінції Ідліб і дозволять полегшити умови існування мирних жителів, які роками проживають у наметових таборах у контрольованих нашою армією зонах безпеки на Півночі Сирії. Крім того, до послуг сирійців будуть мечеті, школи, медичні центри, пекарні, соціальні об'єкти та дитячі парки», – зазначив Реджеп Тайїп Ердоган.

Водночас станом на 5 травня відомо, що у споруджені турецькими будівельниками містечка вже встигли заселитися понад 50 тисяч сімей біженців, їм додатково видали гуманітарні набори.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що сирійський режим Башара аль-Асада за 11 років громадянської війни замордував 14,5 тисяч політв'язнів.

Читайте також:
Світ
Армія оборони Держави Ізраїль (відома, як ЦАХАЛ) завдала ракетного удару по підприємству військової промисловості на околиці Дамаску.
23 липня, 07:51
Світ
Днями під час візиту російського диктатора Владіміра Путіна до Тегерану Кремлю вдалося досягти одного з найбільших дипломатичних успіхів.
21 липня, 17:54
Світ
США будуть працювати в регіоні та допомагати країнам протистояти впливу Ірану, росії та Китаю
17 липня, 11:18
Світ
Путінські друзі з чинного уряду Ізраїлю провокують новий конфлікт із мусульманами-палестинцями, за яких нікому вступитися.
29 травня, 20:47
Світ
Попри воєнну поразку в Україні та повне виведення контингенту з Сирії московія намагається зберегти свій вплив на Близькому Сході.
15 травня, 20:34
Світ
Самозваний президент Сирії та путінська маріонетка Башар аль-Асад зустрівся з верховним лідером Ірану.
09 травня, 09:12