Туреччина – союзник, який провокує роз'єднаність НАТО?

СВІТ
06 липня, 17:50
Туреччина – союзник, який провокує роз'єднаність НАТО?
Фото: Financial Times

Президент Реджеп Тайїп Ердоган постійно використовуватиме "курдську карту" проти новоявлених членів Північноатлантичного альянсу.

Такі відомості з Анкари повідомило авторитетне видання "Financial Times", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Після того, як минулого тижня Ердоган дозволив вступити Фінляндії та Швеції до НАТО, він знову натякнув, що турецький парламент може і не ратифікувати угоду.

Як заявив президент Туреччини, якщо Стокгольм не екстрадує 73 особи (курдських мігрантів – прим. ред.), звинувачених у тероризмі та екстремізмі, то тоді Анкара перешкоджатиме інтеграційним процесам.

На думку міжнародних аналітиків, така безкарна поведінка Ердогана ставить неприємні питання перед НАТО у цілому.

Генеральний секретар організації Єнс Столтенберґ каже, що Альянс "базується на захисті демократії та прав людини", а у Туреччини, як відомо, із цим проблеми.

Ердоган, який хоче реалізувати проєкт "Великого Турану", подібно Владіміру Путіну з його "русскім міром", кидає до в'язниці інакодумців і критиків за сфабрикованими звинуваченнями, а також полює на політичних опонентів, як-от філософ-емігрант Фетгуллаг Ґюлен.

Загалом, готовність турецького президента шантажувати НАТО через Фінляндію та Швецію також ставить питання щодо поведінки Анкари у майбутніх кризах на Східному та Південному фланзі Альянсу.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", в афґанських талібів з'явилися конкуренти, які боротимуться за "Великий Туран".

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Ще один випадок залежності, здавалося б цивілізованого і назверх демократичного, Західного світу від корупційних грошей Кремля.
02 грудня, 18:12
Світ
Дарма, що поки в Генеральній асамблеї Організації об'єднаних націй і невідомо за яку конкретно суму валютних коштів...
15 листопада, 18:09
Опінії
"Трамп навалял питуну трюнделей, которых питун спокойно проглотил".
04 листопада, 15:34
Опінії
Лідерові світового розмовного жанру до справжньої політики, не кажучи про совість, як на Говерлу рачки.
04 листопада, 11:27
Світ
У підчерев'ї ресурсної федерації московії триває підкилимна гра. Тегеран і Анкара борються за право першості впливу на стратегічний регіон.
21 жовтня, 17:23