У талібів з'явилися конкуренти, які боротимуться за «Великий Туран»

СВІТ
01 липня, 18:10
У талібів з'явилися конкуренти, які боротимуться за «Великий Туран»
Фото: Aamaj News

Щойностворене збройне формування "Південний Туркестан" виставило претензії на весь Північний Афґаністан, де проживають тюркські народи.

Відповідний ролик зі зверненням бойовиків-сепаратистів оприлюднило незалежне кабульське видання "Aamaj News", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що головною метою угруповання є поборення панування пуштунського крайньосунітського руху "Талібан" у прикордонних із Туркменістаном і Узбекистаном провінціях.

«Наші бійці вже контролюють всю територію регіону Балх з адміністративним центром Мазарі-Шаріф. Віднині тут не буде талібів і їхніх законів. Ми відновлюємо історичну справедливість і встаємо на захист пригноблених пуштунами тюркських народів Північного Афґаністану: узбеків, туркменів, аймаків, кирґизів, казахів, кипчаків і татар. Тут, у гірській місцевості Балху, зароджується Великий Туран», – йдеться у відеозверненні вказаної воєнізованої сепаратистської структури.

Водночас представники руху "Талібан" поки ніяк не прокоментували гучну заяву бойовиків із лав "Південного Туркестану", котрі активно проводять вербування добровольців у сусідніх країнах Середньої Азії.

Аналогічна ситуація і з рештками законного уряду Афґаністану, трансформованого торік улітку у відновлений повстанчий "Північний альянс" на теренах бунтівної провінції Панджшер, – там відмовчуються, очікуючи на будь-яку реакцію з Кабулу.

Знаково, але на відміну від прокитайські налаштованих пуштунів-талібів, наріжним каменем політики яких є суворе дотримання норм шаріату та етнічної зверхності над сусідніми народами (так званий світогляд "пахтунвалай" – прим. ред.), повсталі сепаратисти наголошують саме на позарелігійній боротьбі й кровній єдності афґанських тюрків.

При цьому не відомо, чи зверталися бойовики "Південного Туркестану" до урядовців і опозиціонерів братніх їм народів (у першу чергу Туреччини, Казахстану, Узбекистану – прим. ред.), де ідея Великого Турану стає дедалі актуальнішою, бо тоді вони могли б отримати значну підтримку з-за кордону задля втілення у життя озвучених планів.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що етнічні узбеки з туркменами звинуватили талібів у захопленні їхніх земель у Північному Афґаністані та примусовому виселенні тисяч людей.

У талібів з'явилися конкуренти, які боротимуться за «Великий Туран»_1
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Світ
Учасники протестів спустили з будівлі місцевої адміністрації прапор «Талібану»
16 січня, 08:31
Світ
Після виходу США з Афганістану таліби захопили залишені авіаційні машини
05 січня, 18:55
Світ
Це вже не перший випадок таких страт
25.09.2021, 17:45
Світ
Події у далекому Афґаністані розвиваються доволі стрімко і все вказує на те, що пуштунським повстанцям вдалося опанувати всю країну.
07.09.2021, 13:46
Світ
Лідер афґанської антиталібської коаліції відкинув ультиматум радикального пуштунського руху про капітуляцію на будь-яких умовах.
23.08.2021, 10:36
Світ
Єдиний син відомого афґанського моджахеда Ахмада Шаха Массуда на ймення "Панджшерський лев" звернувся до лідерів США і ЄС.
20.08.2021, 13:52