Туреччина вимагає від РФ пояснень щодо переслідування киримли

СВІТ
14.12.2021, 08:09
Туреччина вимагає від РФ пояснень щодо переслідування киримли
Фото: Euronews

Путінський режим посилює тиск на корінне населення окупованого росіянами Кримського півострова.

Відповідні дані під час тематичної пресконференції в Анкарі озвучив посол України у Туреччині Василь Боднар, інформує аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Anadolu Ajansı".

За словами вітчизняного дипломата, Кремль систематично роками порушує права людини у Криму, свідомо переслідуючи етнічних киримли та українців.

Василь Боднар звернувся до учасників конференції – перш за все до присутніх турецьких чиновників – допомогти розв'язати кризову ситуацію на окупованому півострові, де панує російський агресор.

«Росія нічого не робить для покращення ситуації з правами людини не лише на своїй території, а й у сусідніх регіонах. Росія намагається нав'язати власне бачення, використовуючи свою військову силу. При цьому наявність низки мирних ініціатив, представлених Україною та підтримуваних Туреччиною, з метою захисту прав кримськотатарського народу, плекає забезпечення стабільності у Чорноморському регіоні в цілому та сприяє звільненню Криму від окупації зокрема», – зазначив посол України.

Водночас Василь Боднар наголосив, що всі мирні ініціативи, презентовані Україною за підтримки західних партнерів щодо врегулювання кризи, були неодноразово відкинуті Кремлем.

Натомість присутні на конференції в Анкарі турецькі дипломати висловили свою підтримку Україні та закликали владу РФ негайно роз'яснити ситуацію щодо репресій проти киримли.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", на сьогодні у Києва є виключна прерогатива об'єднати ворожі путінському режиму сили й виступити єдиним фронтом проти Москви.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Крім того, своїх близьких вивезли з півострова працівники ФСБ
28 серпня, 11:05
Війна
ЗСУ повідомили, яку техніку окупанти зберігали під Джанкоєм
16 серпня, 13:19
Війна
Окупанти, ймовірно, втратили сім літаків
11 серпня, 13:55
Війна
У Криму окупаційна влада під контролем ФСБ має намір провести «з'їзд представників» кримських татар
30 квітня, 13:35
Війна
На території тимчасово окупованого Кримського півострова не припиняються репресії та терор проти етнічних українців.
05 квітня, 21:56
Кримінал
Після перетину адмінмежі людей, які потрапили до тимчасово окупованого Криму, примушують стати на так званий облік
22 березня, 19:05