Туреччина володіла Ґазою, коли Ізраїлю не було — Ердоган

СВІТ
28.10.2023, 19:45
Туреччина володіла Ґазою, коли Ізраїлю не було — Ердоган
Фото: Sabah

Президент Турецької республіки знову грозить ятаганом невірним. На цей раз своїм бізнес-партнерам із державного утворення Ізраїль.

Гучні популістські та мілітаристські заяви Реджеп Тайїп Ердоган озвучив на багатотисячному пропалестинському мітингу у Стамбулі. Знаково, але президент вийшов на сцену із шаликом у кольорах палестинського прапора.

Під час своєї промови до присутніх Ердоган назвав Ізраїль «окупантом» та заявив, що Ґаза «була частиною наших територій». Турецький лідер має на увазі період в історії, коли палестинські землі входили до складу багатонаціональної та мультиконфесійної Османської імперії.

«Ізраїль, як ти опинився тут? Як ти сюди потрапив? Ти окупант. Ти угруповання, а не держава. Захід вам винен, але Туреччина вам не винна. Заходе, я звертаюся до вас! Ви хочете війну між хрестом та півмісяцем? Тоді знайте цей народ живий, цей народ стійкий. Ким ми були в Лівії, ким ми були в Карабаху, ми будемо такими ж на Середньому Сході», — висловився Ердоган.

Президент Туреччини додав, що Ізраїль поводиться як «воєнний злочинець». Відтак Ердоган, який вважає себе одноосібним лідером мусульманського світу, домагатиметься притягнення сіоністського режиму до відповідальності на міжнародному рівні.

Своєю чергою, ізраїльський міністр закордонних справ Елі Коен повідомив, що на тлі різких заяв президента Туреччини розпорядився «повернути дипломатичних представників додому». МЗС Ізраїлю планує здійснити переоцінку поточних ізраїльсько-турецьких відносин.

Туреччина володіла Ґазою, коли Ізраїлю не було — Ердоган_1
Читайте також:
Світ
Сіоністська маріонетка із берегів Потомаку обрала шлях конфронтації з Ізраїлем. 46-й президент США вмив руки палестинською кров'ю.
11 квітня, 12:19
Світ
Сміховинний військово-релігійний політичний режим в Ірані нарешті відповів сіоністам. Усі посольства Ізраїля названо «законною ціллю».
09 квітня, 19:34
Політика
Дипломатичний діалог між Абу-Дабі та Тель-Авівом «заморожено» на невизначений термін. Причина: вбивство 7 працівників ООН у Ґазі.
07 квітня, 14:42
Світ
«ЗА» проголосувало 14 членів Ради безпеки із 15, США – утрималися.
25 березня, 18:07
Світ
Держдеп США оголосив санкції проти низки ізраїльських поселенців на окупованому Західному березі річки Йордан.
15 березня, 09:25
Світ
На жаль, припинення масових убивств у смузі Ґази триватиме не довше за священний для мусульман місяць Рамадан. Потім терор відновиться.
28 лютого, 08:23