Туреччина зміцнює власні ВМС, а Україна досі пасе задніх

СВІТ
04.12.2021, 08:01
Туреччина зміцнює власні ВМС, а Україна досі пасе задніх
Фото: Anadolu Ajansı

Коли у країни сильний, вольовий і патріотично налаштований лідер, одразу видно його основні пріоритети та цінності.

Свідченням цього є нещодавня заява Реджепа Тайїпа Ердогана з приводу зміцнення потужностей Військово-морських сил Турецької республіки, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами президента, з наступного року бойовий флот Туреччини обладнають інноваційною корабельною артилерійською установкою, якої немає на озброєнні у жодної з країн світу.

«Я впевнено заявляю, що ми робимо ставку на модернізацію та посилення наших ВМС, особливо тих кораблів, що несуть варту у Чорноморському регіоні. Не секрет, що наша країна, зокрема, в останній період, зіткнулася з серйозними викликами у питанні придбання оборонної продукції. Це стосується як ціни, так і термінів постачання. На сьогодні залучені офіційні ембарго та негласні обмеження, які нам вдалося обійти й створити власну інноваційну корабельну гармату», — наголосив Реджеп Тайїп Ердоган.

Вказана артилерійська установка, яка оснащена виключно турецькою електронною системою управління вогнем, ​наразі безіменна; вона розроблена спільно інженерами компаній "İğrek Makine", "ANZATSAN Mühendislik" та "ERMAKSAN Teknoloji".

За твердженням президента Туреччини, дальність ураження нової корабельної гармати сягає 16 кілометрів, а кількість пострілів на 1 хвилину перевищує позначку 80, причому вони здійснюються у 5 різних режимах.

«Маю надію, що під час випробувань ця гармата доведе факто морської могутності нашої країни. Туреччина прагне повністю усунути залежність від закупівлі комплексів корабельної артилерії зовні. Завдяки черговому успішному вияву співпраці державного та приватного оборонних секторів наша країна досягла серйозних успіхів», — підсумував Реджеп Тайїп Ердоган.

Натомість в Україні про подібні вітчизняні інновації у галузі оборони та національної безпеки годі й мріяти, бо "президент Голобородько" вважає за потрібне витрачати бюджетні кошти на авіаперевезення пиріжків для свого Зе-"віцепрезидента", тоді як загальний стан нашого бойового флоту залишає бажати кращого.

За майже 3 роки при владі Володимир Зеленський і його команда, для яких війна з РФ — бізнес на крові, так і не спромоглися забезпечити оборонними замовленнями вітчизняні профільні підприємства, але достатньою мірою сприяли розкраданню надр олігархами.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", на сьогодні у складі ВМС України перебувають 2 катери типу "Island" – "Слов'янськ" і "Старобільськ"; обидва вони американського виробництва 1980-х років.

Турецька інноваційна гармата для потреб флоту
Турецька інноваційна гармата для потреб флоту
Читайте також:
Світ
Жити та боротися за свободу треба так, аби тобі допомагали і Західна, і Східна цивілізації. І схоже, що в українців це вийшло.
вчора, 22:20
Війна
"Ніколи не існувало обмежень на те, що виробляє сама Україна"
вчора, 14:55
Політика
У Конгресі США намагаються пришвидшити постачання Україні зброї для контрнаступу
28 травня, 08:10
Війна
Уряд Олафа Шольца певно задоволений подіями, які розгортаються у "Білгородській народній республіці", вирішивши додатково підсилити Україну.
23 травня, 19:37
Війна
Ракети Storm Shadow можуть бути встановлені на українські літаки
09 травня, 11:12
Політика
Міністерство оборони Його Королівської Величності подало запит на військову техніку, призначену для використання українською армією.
29 квітня, 18:12