Турецька "ОНУР" та люди Жеваго шкодять Великому будівництву Зеленського

ПОЛТАВА
11.08.2021, 17:20
Жеваго Костянтин
Жеваго Костянтин

Олігарха Костянтина Жеваго заочно заарештували у липні. Але це не заважає бізнесу екс-депутата заробляти на Великому будівництві

Відомо, що у Костянтина Жеваго багато активів по Україні, а перлина бізнес-імперії - родовища залізної руди в Полтавській області.

Заробляють полтавські компанії Жеваго не тільки на руді. Стабільний дохід отримують з продажу відходів: збагачена руда йде на виробництво окатишів, а відходи збагачення - використовуються в будівництві українських доріг. Наприклад, в міжнародну трасу Київ-Харків і не тільки.

Відбувається це не зовсім законно, тому що спочатку в проект з будівництва траси був закладений гранітний щебінь, але якісний гранітний щебінь дорогий. Тому його вирішили замінити на кварцитовий - дешевий та неякісний. Ситуацію дуже дохідливо ще минулої осені описали журналісти Hubs. Якісний гранітний щебінь на неякісний кварцитовий замінили без незалежних випробувань.

Попри шум в пресі, використовувати сумнівний кварцитовий щебінь не тільки не перестали, але навіть розширили географію поставок. Минулого року журналісти писали, що на кварцитовому щебені посередники платили Полтавському ГЗК за відходи 10-25 гривень за тонну. Значить, з червня 2020 по червень 2021 компанія Жеваго заробила тільки чистими на кварцитовому щебені від 2,6 до 6,5 млн грн. Але це тільки за відходи в точці відвантаження. Посередники продавали кварцити по 100-225 грн з різницею 75-215 грн на тонні, і за рік наварили до 55 млн грн. Частина цих грошей могла повернутися , але вже не компанії, а менеджменту, як подяка за щедру схему.

Хто ж використовує кварцитовий щебінь з Полтавського ГЗК?

Хороші друзі Президента - турецька ОНУР, яка будує трасу Київ-Харків в Полтавській області.

Як добре виходить - олігарх в опалі, в Інтерполі, і під заочним арештом, а його бізнес заробляє на проекті Президента.

Але якщо люди Жеваго просто заробляють, то друзі-турки, які купують кварцити та бодяжать їх в дороги - підкладають Володимиру Зеленському справжню Кварцитову свиню. Тому що кварцитовий щебінь почне вбивати дорогу міжнародного значення зсередини ще до закінчення першого терміну Зеленського.

А виборець запитає не з "Онур", а з Президента. Як там говорив: "Думай-те"?

Читайте також:
Політика
Експертиза виявила 300 млн гривень збитків
30 травня, 09:30
Позиція
Полтавські колаборанти під час війни будують не укріплення, а стадіони
13 травня, 11:53
Опінії
Вимагаємо від влади спрямувати бюджетні кошти на будівництво укріплень та інші першочергові потреби фронту
06 березня, 11:30
Політика
Сільську раду Старого Салтова після окупації відновлять за 62 мільйони.
26.06.2023, 08:25
Політика
Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та зміну структури ФДМУ
21.06.2023, 11:31
Політика
Як маніпулюють цінами будматеріалів на "Великому крадівництві"
20.06.2023, 12:05