Тварини відчувають магнітне поле на квантовій межі виявлення

09 лютого, 10:34
Тварини відчувають магнітне поле на квантовій межі виявлення
Фото: Останній Бастіон

Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.

Вчені уми з Університету Криту у Греції зацікавилися межами чутливості звірі до магнітного поля залежно від типу сенсорів, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Науковці почали з того, що визначили параметри оцінки магнітного сенсора — обсяг, час відповіді та ступінь невизначеності.

З'ясовано, що як мінімум два біологічні магніторецептори, пов'язані зі сприйняттям хімічних реакцій у різних тварин, можуть працювати прямо на квантовій межі виявлення магнітного поля або дуже близько до нього. Розрахунки показали, що індукційні механізми не досягають квантового рівня чутливості.

Однак радикально-парний механізм та чутливість на основі магнетиту можуть підходити дуже близько до меж точності виявлення магнітного поля. Це відкриття, на погляд грецьких фізиків, здатне призвести до створення більш чутливих пристроїв.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що науковці знайшли ще один перспективний метод передачі квантової інформації. Приголомшливе дослідження влаштували Національної лабораторії Лоуренса у Каліфорнійському університеті.

Читайте також:
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24
Життя
Медики Женевської університетської клініки здійснили приголомшливе відкриття. З'ясовано, що музика зміцнює деякі нейронні зв'язки у мозку.
06 лютого, 14:53
Світ
Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.
02 лютого, 15:18
Історія
Близько 240 року до Різдва Христового давньогрецький філософ, на ім'я Ератосфен, зробив відкриття. Воно продовжує дивувати людей і по нині.
27 січня, 21:49
Життя
Нарешті вдалося пояснити явище, коли якому одному імпульсу електрона можуть відповідати кілька енергій. Нові експерименти приголомшують.
26 січня, 07:09