У Бельгії незадоволені використанням їхньої зброї під час рейду на Білгородщину

ВІЙНА
05.06.2023, 09:36
У Бельгії незадоволені використанням їхньої зброї під час рейду на Білгородщину

Бельгійська зброя не призначена для відокремлених угруповань із внутрішніми російськими інтересами

Уряд Бельгії хоче звернутися до України по роз’яснення через інформацію, нібито зброю бельгійського виробництва використовували збройні формування з орбіти ЗСУ для рейду на територію росії, в Білгородську область.

Про це йдеться в матеріалі видання Het Laatste Nieuws.

За даними джерела видання, міністри оборони й закордонних справ Бельгії Людівін Дедондер та Хаджа Лябіб якнайшвидше зв’яжуться з українською владою, щоб отримати роз’яснення ситуації.

“Ці поставки призначені для українських збройних сил для захисту своєї території та населення від російського вторгнення. Це чітко зазначено в документах, що супроводжують кожну поставку. Таким чином, ця зброя не призначена для відокремлених угруповань із внутрішніми російськими інтересами”, – цитує HLN джерело.

Напередодні американське видання The Washington Post із посиланням на розвідувальні дані повідомила, що бійці “Російського добровольчого корпусу” і “Легіону “Свобода Росії”, які воюють на боці України і наприкінці травня здійснили рейд у Білгородську область, користувалися щонайменше чотирма тактичними транспортними засобами, переданими раніше Україні західними державами.

У Бельгії незадоволені використанням їхньої зброї під час рейду на Білгородщину_1
У Бельгії незадоволені використанням їхньої зброї під час рейду на Білгородщину_3

Ідеться зокрема про броньовані машини з посиленим протимінним захистом класу MRAP, а також гвинтівки виробництва Чехії та Бельгії і щонайменше один протитанковий гранатомет AT-4.

Сполучені Штати підкреслювали, що не схвалюють використання їхньої зброї для бойових дій за межами України. В українській розвідці стверджували, що техніка в російських бійців опинилась як трофей після бойових дій із російськими військами.

Читайте також:
Світ
Ідейний неомарксист Луїз Іназіу Лула да Силва привітав зміну влади на Туманному Альбіоні. Проте навряд геополітичний курс Лондона зміниться.
07 липня, 17:20
Опінії
Сі Цзіньпін недарма приїжджав до Віктора Орбана весною. Оце передав нам повідомлення: погоджуйтеся на часткове перемир'я чи капітулюйте.
04 липня, 20:33
Світ
Офіційний робочий візит чинного прем'єр-міністра Індії до Москви зводить нанівець усі зусилля Заходу щодо перетворення РФ на державу-ізгоя.
04 липня, 08:28
Опінії
Реактивна дипломатія блазнів із «Кварталу 95» знову перетворює нашу країну на об'єкт геополітики. Суб'єктність здобувають кров'ю на фронті.
04 липня, 07:09
Політика
На тлі посилення двосторонніх відносин КНДР і РФ південнокорейці «пильно стежать за ситуацією». А варто було б завдати удару у відповідь.
01 липня, 13:47
Політика
Відень по-своєму підтримує Київ, адже досі залежить від Москви у питанні енергетики. Однак розмінюватися на чужі землі не збирається.
19 червня, 14:47