У бібліотеці Ватикану знайшли рукопис із втраченим фрагментом з Біблії

01 січня, 15:27
У  бібліотеці Ватикану знайшли рукопис із втраченим фрагментом з Біблії

Завдяки сучасним технологіям, вчені змогли відновити 74 таких рукописи, але останній знайдений фрагмент є унікальним через його вік.

У Ватиканській бібліотеці був виявлений рідкісний текст, який може бути новим розділом Біблії.

Про це повідомляє портал iflscience.

Цей документ, віком понад 1700 років, є частиною давнього перекладу Євангелія від Матвія.

Відкриття було зроблене дослідником стародавніх текстів Григорієм Кеселем, який використовував спеціалізовану техніку ультрафіолетового сканування для виявлення рукописів.

Цей текст був виявлений в рамках проєкту по відновленню давніх документів, які були втрачені або переписані в період між 4-м та 12-м століттями. Ці «палімпсести» — рукописи, на яких оригінальний текст був стертий, а згодом повторно використаний, — дозволили зберегти численні твори давнини.

У  бібліотеці Ватикану знайшли рукопис із втраченим фрагментом з Біблії_1

Завдяки сучасним технологіям, вчені змогли відновити 74 таких рукописи, але останній знайдений фрагмент є унікальним через його вік, що значно перевищує відомі грецькі версії, включаючи Синайський кодекс.

Григорій Кесель розповів, що давнє сирійське християнство використовувало кілька версій Старого і Нового Завіту, але до сьогодні відомо лише про два документи, що містять старосирійські переклади Євангелія. Нововиявлений переклад, який було написано в 3-му столітті та скопійовано в 6-му столітті, містить відмінності в тексті від інших відомих версій.

Клаудія Рапп, директор Інституту середньовічних досліджень Австрійської академії наук, підкреслила важливість цього відкриття, відзначаючи роль сучасних цифрових технологій у відновленні і дослідженні стародавніх текстів.

«Це відкриття доводить, наскільки продуктивною та важливою може бути взаємодія між сучасними цифровими технологіями та фундаментальними дослідженнями при роботі із середньовічними рукописами» – сказала вона.

Читайте також:
Світ
Поки адепт культурмарксизму з Арґентини на посаді Папи Римського закликає українців здійняти білий прапор, його підлеглі почали каятися.
14 квітня, 17:21
Опінії
Римський понтифік не має боєздатних дивізій, натомість у нього по всьому світу є сотні мільйони вірян, зазомбованих російською пропагандою.
14.05.2023, 21:28
Світ
В останні кілька днів стан здоров’я колишнього Папи погіршився через похилий вік
31.12.2022, 14:35
Політика
Представники корінних народів ресурсної федерації московія вважають ганебною демонізацію чеченців і бурятів на тлі злочинів росіян.
30.11.2022, 06:59
Історія
Ватикан допомагав нацистам
03.09.2022, 12:45
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30