У Британії провалилось випробування ядерної ракети Trident

СВІТ
21 лютого, 17:15
У Британії провалилось випробування ядерної ракети Trident

Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.

Після повідомлень про те, що нещодавнє випробування ракети Trident, здатної нести ядерну боєголовку, зазнало провалу, британські депутати прагнуть отримати запевнення щодо національної системи ядерного стримування.

Про це повідомляє агентство АР.

Невдача сталася, коли міністр оборони Грант Шеппс перебував на борту підводного човна HMS Vanguard, щоб побачити випробування ракети Trident, призначеної для транспортування ядерних боєголовок.

Підводний човен HMS Vanguard нещодавно пройшов модернізацію, яка тривала понад сім років. Міністерство оборони Британії підтвердило, що під час тесту сталася «аномалія», але заявило, що «випробування підтвердило ефективність ядерного стримування Великої Британії».

«З міркувань національної безпеки ми не можемо надати додаткову інформацію з цього приводу, однак ми впевнені, що аномалія була специфічною для цієї події, і тому немає жодних наслідків для надійності всіх ракетних систем Trident і їхніх запасів» – заявили в міністерстві.

«Ядерне стримування Великої Британії залишається безпечним, надійним і ефективним» – додали в міністерстві.

Речник опозиційної Лейбористської партії з питань оборони Джон Хілі заявив, що повідомлення про провал випробувань «викликає занепокоєння».

«Міністр оборони захоче запевнити парламент, що це випробування не вплине на ефективність британських операцій зі стримування» – сказав він.

Trident — це назва британської програми ядерних озброєнь, яка включає групу з чотирьох підводних човнів, ракет дальнього радіуса дії та ядерних боєголовок. Щонайменше один з підводних човнів перебуває на постійному патрулюванні для стримування загроз, а боєголовки не встановлюються на ракети під час випробувань. Ракети Trident II були розроблені в США компанією Lockheed Martin.

Офіційні особи кажуть, що ракета Trident залишається однією з найефективніших у світі і успішно пройшла 190 випробувань. Останнє відбулося у 2016 році, коли підводний човен британського флоту біля узбережжя США випустив ракету по заздалегідь встановленій цілі в морі біля узбережжя Західної Африки. Однак вона дала осічку і замість цього попрямувала в бік США.

Січневий провал випробувань став черговим у низці прикрих інцидентів для Королівського флоту, який, за словами критиків, вже давно недофінансовується. Раніше цього місяця два авіаносці Королівського флоту зазнали технічних проблем, через що не змогли приєднатися до навчань НАТО біля берегів Норвегії.

Своєю чергою, «Останній Бастіон» нагадує читачам, що ми входимо в один із найнебезпечніших періодів в історії людства. Станом на січень 2023 року у світі нараховувалося 12 512 ядерних боєголовок.

Учасники Договору про заборону ядерної зброї попередили про «екзистенційну загрозу для людства», яку становить ядерна зброя, і підтвердили прихильність до «заборони і повної ліквідації» такого озброєння у декларації, ухваленій наприкінці п'ятиденної зустрічі в п'ятницю, 1 грудня.

Читайте також:
Світ
Йдеться не лише про Польщу, а й про інші країни Заходу.
24 квітня, 09:40
Світ
Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби
10 квітня, 17:24
Політика
Вашинґтонський ювілейний саміт Північноатлантичного альянсу не віщує Києву нічого доброго. Уряд США категорично проти приєднання України.
07 квітня, 18:08
Світ
Нещодавно Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.
03 квітня, 16:29
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09