У Чернігові прокурори хочуть дати пожиттєве ув'язнення ветерану, який боровся проти сепаратистів із перших днів війни

УКРАЇНА
05.10.2019, 10:28

У місті Чернігові добігає завершення повторний розгляд справи учасника українсько-російської війни Віктора Панаска.

4 жовтня відбулися судові дебати. Несподівано прокурори почали вимагати для вояка-добровольця пожиттєве позбавлення волі.

Нагадаємо, що Віктор Панаско на псевдо «Іранець» перебуває за ґратами п’ять років. У вересні 2014 року, повернувшись із фронту, він разом із дружиною та знайомими став учасником конфлікту. З компанією почав конфліктувати добряче випивший чоловік. Згодом до задираки приєднався його товариш-наркоторговець. Коли зав’язалася бійка, останній загинув: Панаско вирвав із його рук ніж і завдав йому ряд ударів.

Детальніше про обставини кримінальної справи, за якою «Іранця» позбавили волі, а також про життєвий шлях вояка, «Останній Бастіон» уже писав.

Сторону обвинувачення під час повторного розгляду справи представляють прокурори Ігор Неволько та Кирило Пугачов. Під час судового засідання 4 жовтня вказані прокурори несподівано почали вимагати для Віктора Панаска пожиттєвого позбавлення волі.

Позиція сторони обвинувачення спантеличила учасників процесу. Попри відсутність експертизи та свідчень очевидців, прокурори почали приписувати Панаску те, що на момент конфлікту він перебував у стані алкогольного сп’яніння. У той же час свідчення про вживання алкоголю загиблим були проігноровані. Варто відзначити, що повторний розгляд справи відбувався за спрощеною процедурою, без виклику усіх свідків.

Принаймні один із прокурорів, Ігор Неволько, уже опинявся у центрі критики за сумнівні процесуальні дії і низькі професійні якості. У відкритих джерелах наявна інформація, що згідно рейтинговим списком місцевої прокуратури на тестуванні загальних здібностей Неволько набрав 11,5 балів зі 100.

Після закінчення судового засідання його схвильовані відвідувачі спробували поставити прокурорам питання щодо мотивації вимоги присудити Віктору Панаску пожиттєве позбавлення волі. Невольку та Пугачову довелося втікати під охороною поліції.

Коли інформація про позицію прокурорів дісталася соцмереж, це здійняло хвилю невдоволення.

Зачитування вироку у справі Віктора Панаска має відбутися 7 жовтня у Деснянському районному суді Чернігова. Початок о 9 годині ранку.