Зацикленість на грошах негативно впливає на задоволеність шлюбом — науковці

16 квітня, 21:41
Зацикленість на грошах негативно впливає на задоволеність шлюбом — науковці
Фото: Psypost

Ставлення до коштів може допомогти подружжю підтримувати близькість. Однак зайва «любов» і пристрасть до фінансів поступово руйнують сім'ї.

Результатами свого дослідження у галузевому виданні Journal of Social and Personal Relationships поділилася група психологів з Юти та Гонконґу. Встановлено, як зацикленість людей на темі збагачення позначається на їхньому шлюбі.

Науковці проаналізували дані про 1 153 пари, які перебувають у шлюбі від 6 до 9 років. Чоловіки та жінки окремо заповнювали опитувальник, що відбивав їхню грошову «філософію», стратегію розмов про готівку із партнером та рівень задоволеності стосунками.

Учасників багатотижневого експерименту попросили оцінити, наскільки вони згодні із твердженнями, що відображають наступні 4 різні підходи до грошей:

  • уникнення сприйняття грошей як чогось «брудного»;
  • надмірна зосередженість на грошах (віра в те, що саме вони приносять щастя);
  • опора на статусність (зв'язок грошей із соціальним становищем);
  • конфіденційність щодо грошей.

Далі дослідники розрахували кілька своєрідних показників для кожної пари. Зокрема, середній рівень щодо вищенаведених підходів і те, наскільки подружжя погоджувалося та не сходилося в уявленні про гроші й їхню цінність.

Результати показали, що пари, в яких і чоловік, і дружина надмірно зосереджені на темі заробітку та накопичення статків, частіше повідомляли про негативний досвід спілкування про фінанси й постійні чвари. Як наслідок, погано налагоджений діалог корелював із нижчим рівнем задоволеності шлюбом, включно зі зниженням рівня статевих стосунків.

«Наші висновки свідчать, що одержимість грошима може стати перепоною для конструктивного діалогу партнерів. Жінки негативніше реагували, ніж чоловіки, особливо, якщо їхні власні статки менші. Ймовірно, із цим треба боротися, щоб зміцнювати довіру один з одним», — заявили науковці.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що ґешефти на крові українців досягли глобальних розмахів. Подвійна мораль — один зі стовпів постсовєцького суспільства, особливо в Україні, але війна виявила страшну бездушність величезної маси нашого населення.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Спів корисний для здоров'я, бо пов'язаний із диханням й усвідомленням людиною свого тіла. Натомість караоке викликає приємне хвилювання.
15.12.2024, 16:29
Світ
«Місто під кригою», або мовою оригіналу «Camp Century», — саме такою знахідкою поділилися американські дослідники. Об'єкт виявили з повітря.
01.12.2024, 10:34
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19.11.2024, 14:53
Життя
Зазвичай малеча звертає особливу увагу на консистенцію того, що пропонують їсти дорослі. Ця прискіпливість досягає піка у 6-7 років.
07.07.2024, 09:37
Життя
Музична диверсія тисячоліття, що змінила сприйняття людством звуків. Це далеко не конспірологічна теорія, як видається на перший погляд.
01.07.2024, 21:41
Життя
Міжнародна група науковців дослідила зірку WD 0816-310 за допомогою великого телескопа. Вони помітили вкрай незвичайну деталь.
28.02.2024, 21:39