У ДБР взялися за руйнування протиповітряної оборони України

ПОЛІТИКА
02 липня, 19:56
У ДБР взялися за руйнування протиповітряної оборони України
Фото: newsua.one

Слідчі незаконно вилучили у військових надвисокочастотні прилади, але через резонанс обіцяють сьогодні всі їх повернути.

У Командуванні Повітряних сил ЗСУ заявили, що слідчі Державного бюро розслідувань у трьох зенітних ракетних бригадах провели обшуки та вилучили обладнання.

Про це повідомили у прес-службі Повітряних сил.

Але згодом повідомлення видалили, заявивши, що завдяки резонансу вдалось досягти консенсусу у вирішенні питання повернення вилучених НВЧ приладів (клістронів) до частин зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.

Зауважимо, що у командуванні раніше поінформували, що 1 липня 2020 року в зенітну ракетну бригаду на Київщині (військова частина А2860) прибули представники Хмельницького відділу слідчого територіального управління ДБР.

Візит правоохоронців відбувся на підставі ухвали судді Хмельницького міськрайсуду С. Баєва в межах кримінального провадження № 62020240000000492.

Зазначається, що слідчі ДБР склали протокол огляду та вилучили чотири надвисокочастотні (НВЧ) прилади, клістрони та супровідну документацію. Посадовим особам інкримінують суттєві порушення у закупівлі клістронів.

Проте у постанові суду не йшлося про жодне вилучення.

Практично водночас такі ж процесуальні дії проводились у зенітних ракетних бригадах Одещини (в/ч А2800) та Херсонщини (в/ч А1836).

«Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави», – повідомляли військові.

Також у тому таки видаленому повідомленні було зазначено, що надвисокочастотні прилади є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. «Створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність».

Читайте також:
Українцям також нав'язується думка, що з терористами, особливо московськими, треба вести перемовини, «тоді всі будуть живі та щасливі».
23 липня, 15:17
Вторгнення агентів ДБР на склади зенітних ракетних бригад Київщини, Одещини та Херсонщини є попередженням українському війську.
03 липня, 11:24
Йдеться про понад 330 суддів, які ухвалювали неправомірні рішення щодо учасників Революції гідності.
12 червня, 15:26
Рабінович тисне на Кабмін, вимагаючи інформацію про знесені пам'ятки.
09 червня, 17:47
Сплеск імпорту вугілля з Росії спричинив кризу з вугіллям українським.
08 червня, 15:47