У Фінляндії прикрили шпигунську контору КНР

СВІТ
19.06.2022, 07:34
У Фінляндії прикрили шпигунську контору КНР
Фото: MTV Uutiset

Гельсінський університет призупинив багаторічну співпрацю з Інститутом Конфуція у зв'язку із загрозою для національної безпеки.

Про таке рішення керівництво головного вишу Фінляндії повідомило журналістів телеканалу "Yle 1", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, днями Університет Гельсінкі надіслав уряду комуністичного Китаю офіційного листа, вказавши на "недоцільність і безперспективність" подальших взаємин з Інститутом Конфуція.

Знаково, що припинення кількарічної співпраці стало довгоочікуваною відповіддю Фінляндії на спроби шпигунства персоналом указаної китайської структури під виглядом інвазивної "культурної дипломатії".

На сьогодні  мережа Інститутів Конфуція, яка створена для поширення у світі китайської мови, підозрюються західними урядами у просуванні агресивної, гібридної зовнішньої політики КНР і лобіюванні інтересів Пекіна.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", громадянку Естонської республіки Герлі Мутсо позбавили волі на 8,5 років через причетність до спеціальних служб комуністичного Китаю.

Читайте також:
Політика
Заходи санкціонували голова СБУ Баканов і головнокомандувач ЗСУ
09:10
Світ
Поки ресурсна федерація московії просить африканські країни не розповсюджувати на земній орбіті зброю, американці роблять стратегічний крок.
вчора, 20:12
Політика
Як стверджують у Міністерстві внутрішніх справ Суомі, тамтешні громадяни вважають загрозу агресивної війни більш ймовірною, ніж раніше.
вчора, 18:55
Війна
Обвинувачений у держзраді Чорнобук мобілізувався до ЗСУ
вчора, 07:15
Політика
Громадянство РФ у родичів – додатковий фактор ризику. І постійні сумніви, чи достатньо якісні люди прийшли на тут чи іншу посаду в СБУ.
27 травня, 17:48
Політика
Батько новопризначеного заступника голови СБУ громадянин росії
26 травня, 15:43