У Фінляндії прикрили шпигунську контору КНР

СВІТ
19 червня, 07:34
У Фінляндії прикрили шпигунську контору КНР
Фото: MTV Uutiset

Гельсінський університет призупинив багаторічну співпрацю з Інститутом Конфуція у зв'язку із загрозою для національної безпеки.

Про таке рішення керівництво головного вишу Фінляндії повідомило журналістів телеканалу "Yle 1", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, днями Університет Гельсінкі надіслав уряду комуністичного Китаю офіційного листа, вказавши на "недоцільність і безперспективність" подальших взаємин з Інститутом Конфуція.

Знаково, що припинення кількарічної співпраці стало довгоочікуваною відповіддю Фінляндії на спроби шпигунства персоналом указаної китайської структури під виглядом інвазивної "культурної дипломатії".

На сьогодні  мережа Інститутів Конфуція, яка створена для поширення у світі китайської мови, підозрюються західними урядами у просуванні агресивної, гібридної зовнішньої політики КНР і лобіюванні інтересів Пекіна.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", громадянку Естонської республіки Герлі Мутсо позбавили волі на 8,5 років через причетність до спеціальних служб комуністичного Китаю.

Читайте також:
Світ
Цьогорічний саміт Північноатлантичного альянсу у Мадриді продемонструє готовність країн-учасниць відповідати на нові загрози й виклики.
вчора, 22:07
Опінії
Ворога потрібно рішуче поборювати, а не вибудовувати з ним компроміси
24 червня, 15:17
Війна
Суд відмовив в арешті активів групи VS Energy, пов'язаної із заступником голови Держдуми РФ Олександром Бабаковим та його партнерами
24 червня, 14:55
Кримінал
Відомого у країнах Балтії публіциста і проросійського політичного діяча Владіміра Ліндермана затримали у власній оселі на околиці Риґи.
23 червня, 18:09
Світ
Агресивні дії кремлівського бункерного щура в Україні спонукали європейських політиків відновити дебати щодо власної "ядерної парасольки".
22 червня, 17:09
Світ
Західні партнери повинні прискорити надання Україні важкого озброєння та інших форм допомоги, перш ніж розпочнеться втома від війни.
17 червня, 17:01