У Франції засудили сенатора, що збудував маєток за гроші платників податків

СВІТ
01 квітня, 08:59
У Франції засудили сенатора, що збудував маєток за гроші платників податків
Фото: Maffia Nò!

Колишнього парламентаря Жозефа Кастеллі, який представляв у Сенаті Франції населення Верхньої Корсики, визнали винним у системній корупції.

Про вирок можновладцю із зали засідань суду міста Бастія повідомили журналісти провідного видання країни "Le Monde".

72-річного екссенатора засудили до 4 років тюремного ув'язнення з відстрочкою виконання покарання на 1 рік через проблеми зі здоров'ям, а також зобов'язали виплатити штраф розміром 100 тисяч євро.

За даними французької прокуратури, у 2014-2020 роках Жозеф Кастеллі збудував собі віллу на острові Корсика за кошти приватних компаній в обмін на присудження їм державних контрактів на чималу суму.

«Він використав свої дружні стосунки, свій статус народного обранця та повноваження, які йому надано Конституцією Республіки для фальшування офіційних тендерних процедур і використання бюджетних коштів у приватних цілях. Тому суд Бастії цілком справедливо визнав пана Кастеллі винним у приховуванні елітного майна, пасивній торгівлі впливом і підробці документів. Наразі відповідні органи проводять конфіскацію майна колишнього сенатора на загальну суму 300 тисяч євро», — прокоментував ситуацію представник сторони обвинувачення прокурор Арно Віорнері.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у народного депутата від Рівненщини Віктора М'ялика, який ухиляється від сплати податків, нарахували аж 158 задекларованих квартир.

Читайте також:
Оперуповноважений співробітник Служби безпеки України, який торгував персональними даними громадян, постане перед Фемідою.
вчора, 11:34
Про прокурорські пенсії, бурштин та землю...
19 квітня, 11:53
Ситник повідомив про якусь технічну допомогу з боку уряду Британії.
15 квітня, 14:51
На Івано-Франківщині двоє співробітників кіберполіції затримані на хабарі 150 тис грн
09 квітня, 18:30
Декілька чиновників з Укрзалізниці полюбляють мільйонні розтрати на перельоти та рейси теплохода в 700 тисяч.
09 квітня, 14:49
В.О. начальника слідчого управління ДФС Києва призначено Сергія Новачука - підозрюваного НАБУ у хабарі в 36 тисяч доларів
07 квітня, 14:10