«У гонитві за лайками»: діти ростуть залежними від соцмереж

ПОЛТАВА
04.01.2018, 08:15
«У гонитві за лайками»: діти ростуть залежними від соцмереж

Соціальні медіа-компанії повинні взяти на себе більшу відповідальність за те, що діти ростуть залежними від лайків, застерігає Уповноважена з прав дітей в Англії.

Енн Лонгфілд зазначила, що соціальні мережі піддають дітей «значним емоційним ризикам», особливо, коли відбувається різкий перехід з молодшої до середньої школи, – інформує видання The Daily Telegraph.

Енн Лонгфілд висловила свою стурбованість: багато дітей, які переходять у 7-й клас, «погано пристосовані» до того, щоб «впоратись з раптовими викликами соціальних мережах», Уповноважена з прав дітей закликала школи та соціальні медіа компанії докладати більше зусиль, щоб емоційно підготувати їх до цього.

У звіті під назвою «Життя у лайках», опублікованому пані Лонгфілд у четвер, стверджується, що діти, підростаючи, стають дуже залежними від своїх онлайн-світлин.

У дослідженні, в якому брали участь вісім груп з 32 дітей віком від 8 до 12 років, найпопулярнішими соціальними мережами стали Snapchat, Instagram, Musical.ly та Whatsapp.

Також виявилося, що тоді як діти у віці 8-10 років користуються соціальними медіа, щоб грати в ігри, бути творчими та дізнаватися нове про світ, це кардинально змінюється, коли вони переходять у середню школу.

Тоді стає відчутний соціальний тиск, який вимагає постійного контакту та підключення до мережі, а діти описують це як важливе очікування дружби та розчарування, коли воно не виправдовує себе, йдеться у доповіді.

Дехто з семикласників описував отримання сповіщень з соціальних мереж як відволікаюче, копітке та стресове.

Інші діти зазначали негативний вплив використання соцмереж їхніми батьками, скаржачись на «недоречні» фотографії, якими ті діляться в Інтернеті без їхнього дозволу, та на публікації невідповідних матеріалів через дописи їхньої матері чи батька.

«У той час як соціальні засоби масової інформації надають дітям великі переваги, вони також піддають їх значним емоційним ризикам, особливо, коли вони наближаються до 7-го класу», – сказала уповноважена.

«Я стурбована тим, що багато дітей починають початкову середню школу,погано пристосованими для того, щоб впоратися з раптовими потребами соціальних мереж».

Хоча багато соцмереж мають вікове обмеження, пані Лонгфілд зазначила, що компанії «все ще недостатньо ефективно» борються з тим, щоб зупинити використання платформ молодшими дітьми.

Закликаючи школи та батьків підготувати дітей до цієї зміни у застосуванні соціальних мереж до закінчення початкової школи, уповноважена також застерегла: якщо не буде вжито достатніх заходів, покоління може вирости у «гонитві за лайками».

Читайте також:
Руками підлеглого Євгена Бови прости Господи депутатка обласної ради Ірина Степаненко провела сесію Новоселівської ОТГ у закритому режимі.
18:20
Опорний заклад середньої освіти у селі Мартинівка підготували до капітальної реконструкції з проведенням комплексної термомодернізації.
14:06
Попри різку зміну погодних умов на Полтавщині досі спостерігається високий рівень пожежної небезпеки.
08:57
Що потрібно для того, щоб стати пілотом? Відповідь професіоналів.
вчора, 17:25
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
вчора, 11:54