У Google Play знайшли вірус, який краде паролі від банківських додатків.

ПОЛТАВА
08.08.2021, 17:35
У Google Play знайшли вірус, який краде паролі від банківських додатків.

Він здатний вкрасти паролі від особистих кабінетів таких банківських додатків, як Приват24 і monobank.

Нещодавно експерти з кібербезпеки повідомили про появу нового, неймовірно небезпечного комп'ютерного вірусу, який загрожує смартфонам українців. Він здатний вкрасти паролі від особистих кабінетів таких банківських додатків, як Приват24 і monobank. Гірше того - поширюється цей вірус через Google Play.

Як же не стати його жертвою?

Вірус був виявлений кілька днів тому фахівцями з кібербезпеки з Нідерландів. Він має назву Vultur і є так званою «троянською» програмою, яка здатна зчитувати інформацію прямо з екранів смартфонів. У першу чергу він розрахований на крадіжки паролів від банківських карток, а також криптовалютних гаманців.

Новий вірус є дуже просунутим. Він здатний робити скріншоти, відправляти розробникам big data, а також аналізувати додатки, встановлені на смартфоні, щоб з'ясувати, наскільки активно власник зараженого гаджета користується програмами онлайн-банкінгу.

Професійні навички творців Vultur такі, що ними захоплюються навіть розробники антивірусного програмного забезпечення. Швидше за все, за троянським додатком стоїть хтось з їхніх колег, що переметнулися на «темну сторону».

За словами експертів, крадіжка даних від криптогаманців та програм онлайн-банкінгу за допомогою сканування екрану - неймовірно швидкий і ефективний метод. На все про все у "трояна" йде всього лише кілька секунд. Жертва навіть не встигає зрозуміти, що піддалася атаці, і тим більше не встигає зреагувати належним чином.

Отриманими даними хакери, які створили додаток, можуть скористатися в будь-який момент - наприклад, вони можуть почекати, коли жертва отримає заробітну плату, щоб викрасти якомога більше.

У Google Play знайшли вірус, який краде паролі від банківських додатків._1

Найгірше те, що поширюється додаток через Google Play, який багато хто все ще вважають безпечним. Як тепер зрозуміло, це не так. Тому найкращим способом захисту від вірусів є відмова від скачування незрозумілих додатків - користуватися потрібно тільки офіційними версіями від відомих розробників, які дорожать своєю репутацією.

Також важливо стежити за тим, щоб у вас на смартфоні завжди був антивірус з найактуальнішими на цей час базами шкідливих програм.

Читайте також:
Злам сайтів був лише прикриттям для деструктивніших дій
16 січня, 12:31
Фахівці навчилися відключати великі енергомережні блоки за допомогою збою у системі.
14 січня, 19:25
Експерти назвали вразливість, через яку хакери зламали урядові сайти України
14 січня, 15:25
Пристрої та смартфони будь-якого з нас можуть бути скомпрометовані
08 січня, 19:49
Росія продовжує здійснювати кібератаки на об'єкти української інфраструктури
21.12.2021, 17:37
В компанії запевняють, що жоден з випадків не пов’язаний з законом про національну безпеку Гонконгу
12.09.2021, 13:39