У Хорватії викрали затриману яхту російського олігарха Усманова

СВІТ
15 січня, 14:33
У Хорватії викрали затриману яхту російського олігарха Усманова

Про це стало відомо тільки через три місяці

Яхту Irina VU, що належить російському олігарху Алішеру Усманову та його дружині Ірині, викрали під покровом ночі з сухого доку в марині Бетина на хорватському острові Муртер.

Це сталося ще три місяці тому, але влада Хорватії дізналася про крадіжку тільки цього тижня, повідомило місцеве видання Juranji list.

З Хорватії яхта взяла курс на Туреччину. Останнє відоме місце її перебування – турецька марина Дідім в Егейському морі.

Яхта Irina VU була затримана хорватською владою через санкції проти Усманова, але на початку жовтня їй вдалося безперешкодно вийти з територіальних вод Хорватії.

За даними видання, у хорватської поліції не було інформації, що яхті заборонено перетинати кордон, тому прикордонна служба її пропустила.

Державний секретар Міністерства моря, транспорту та інфраструктури Республіки Хорватія Ален Госпочич пояснив, що яхта перебувала в порту під забороною, але не мала охорони.

"У порту Бетина все відкрито для всіх. Ми з вами можемо прийти туди, прогулятися по набережній і застрибнути на будь-яку яхту, яка там пришвартована. Міністерство повідомило порту, що яхта заблокована, начальник порту віддав вказівку не пускати нікого до яхти, але міністерство не наймає службу безпеки для цілодобової охорони чужого майна", – сказав Госпочич.

Він додав, що у порту стоять сотні суден, і начальник порту не може перевірити, яке судно стоїть на причалі, а яке ні.

Викрадення яхти розслідують правоохоронні органи.

Яхта Irina VU була побудована британською компанією Sunseeker у 2012 році. Сьогодні яхти такого типу і віку продаються приблизно за 5 млн євро.


Алішер Усманов потрапив під європейські санкції 28 лютого – через кілька днів після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

В обґрунтуванні санкцій було вказано, що Усманов має особливо тісні зв'язки з владіміром путіним і є одним з його улюблених олігархів.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Війна проти України коштує Росії її економіки, військового потенціалу, місця на світовій арені та людських життів, які вже не відновити.
15 березня, 18:55
Виміри
Натомість в Україні "АльфаБанк" провів ребрендинг та отримує рефінансування від НБУ
08 березня, 15:15
Економіка
Дефіцит бюджету за зазначений період, за даними Мінфіну рф, становив 2,581 трлн руб.
07 березня, 11:01
Війна
Metro не відмовилася приймати оплату картками «Мир» Сбербанку та продовжує реалізовувати нові проєкти на росії
28 лютого, 17:30
Війна
До "чорного списку" ввійшли й члени родини пригожина.
27 лютого, 19:52
Економіка
Україна спромоглася конфіскувати лише два суверенні російські активи за рік.
25 лютого, 13:05