У Кабміні вирішили зайнятися житловими проблемами інвалідів

08 липня, 12:21
У Кабміні вирішили зайнятися житловими проблемами інвалідів

Законопроєкт покликаний забезпечити житлові умови для осіб з інвалідністю.

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради проєкт закону №3780 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю». В уряді зазначили, що метою прийняття проєкту є виконання забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю.

Що пропонують урядовці?

Зміни передбачають доповнення норм Житлового Кодексу новою статтею 421 «Заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю», внесення змін до статті 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Статтею 421 «Заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю» пропонується встановити, що заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю здійснюється відповідно до положень Кодексу, інших законів та нормативно-правових актів органами місцевого самоврядування шляхом:

- обміну житла (жилого приміщення), займаного на умовах найму;

- надання житла (жилого приміщення) за умови передачі займаного житла, яке перебуває у приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади.

При цьому житло (жиле приміщення), що надається особі з інвалідністю в результаті заміни, повинно відповідати вимогам безперешкодного доступу та бути пристосованим до потреб такої особи. Порядок заміни житла (жилих приміщень) затверджується Кабінетом Міністрів України.

У Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», а саме в статтю 30 пропонується дописати, що у разі невідповідності житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю вимогам щодо безперешкодного доступу осіб з інвалідністю і неможливості його пристосування до потреб таких осіб за їх заявою проводиться заміна такого житла (жилих приміщень). Порядок заміни такого житла затверджується Кабінетом Міністрів України.

Думка експертів

В Кабміні вважають, що даний проєкт не несе ніяких фінансових витрат. Однак виникає логічне запитання — чиїм коштом облаштовувати або змінювати житлові приміщення для осіб з інвалідністю?

Тому деякі експерти вважають, що проєкт у разі схвалення так і залишиться декларативним і не матиме жодних наслідків через відсутність конкретного фінансового плану. Також у проєкті не передбачено купівлю житла для осіб з інвалідністю, що ще раз вказує на його декларативний характер.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кирило Шевченко, якого Верховна Рада напередодні погодила на посаді керівника Національного Банку, виявився злісним боржником.
17 липня, 17:35
Відтепер здати в оренду чи продати нерухомість не можна буде без сплати усіх податків!
03 липня, 12:56
Ціни на житло в Україні падають із початку російської агресії та девальвацію гривні.
12 березня, 10:55
Це все свідчить про серйозні розлади в психіці людей, які приймають рішення в країні.
19:29
Хлопець почувається добре, спілкується з лікарями й рідними, найближчим часом його зможуть навідати друзі з університету.
16:00
МЗС України відреагувало на ескалацію між Вірменією та Азербайджаном.
15:20