У Кабміні вирішили зайнятися житловими проблемами інвалідів

08.07.2020, 12:21
У Кабміні вирішили зайнятися житловими проблемами інвалідів

Законопроєкт покликаний забезпечити житлові умови для осіб з інвалідністю.

Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради проєкт закону №3780 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю». В уряді зазначили, що метою прийняття проєкту є виконання забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю.

Що пропонують урядовці?

Зміни передбачають доповнення норм Житлового Кодексу новою статтею 421 «Заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю», внесення змін до статті 30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

Статтею 421 «Заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю» пропонується встановити, що заміна житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю здійснюється відповідно до положень Кодексу, інших законів та нормативно-правових актів органами місцевого самоврядування шляхом:

- обміну житла (жилого приміщення), займаного на умовах найму;

- надання житла (жилого приміщення) за умови передачі займаного житла, яке перебуває у приватній власності особи з інвалідністю, у власність територіальної громади.

При цьому житло (жиле приміщення), що надається особі з інвалідністю в результаті заміни, повинно відповідати вимогам безперешкодного доступу та бути пристосованим до потреб такої особи. Порядок заміни житла (жилих приміщень) затверджується Кабінетом Міністрів України.

У Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», а саме в статтю 30 пропонується дописати, що у разі невідповідності житла (жилих приміщень) особи з інвалідністю вимогам щодо безперешкодного доступу осіб з інвалідністю і неможливості його пристосування до потреб таких осіб за їх заявою проводиться заміна такого житла (жилих приміщень). Порядок заміни такого житла затверджується Кабінетом Міністрів України.

Думка експертів

В Кабміні вважають, що даний проєкт не несе ніяких фінансових витрат. Однак виникає логічне запитання — чиїм коштом облаштовувати або змінювати житлові приміщення для осіб з інвалідністю?

Тому деякі експерти вважають, що проєкт у разі схвалення так і залишиться декларативним і не матиме жодних наслідків через відсутність конкретного фінансового плану. Також у проєкті не передбачено купівлю житла для осіб з інвалідністю, що ще раз вказує на його декларативний характер.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Натомість в Україні поки що зводять цілі міські квартали, які лише за назвою ніби є європейськими, а по суті — блідою китайською копією.
23 серпня, 13:41
5000 тисяч сімей, яких російські окупанти вигнали з Абхазії та Південної Осетії, забезпечать квартирами у новобудовах по всій Грузії.
05 березня, 09:12
У провінції Болу побудували сотні будинків, схожих по дизайну на діснеївські замки, але у проєкту виникли фінансові труднощі.
19 січня, 19:47
Куратор програми "Велике будівництво" і заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко може похизуватися першими "успіхами".
05 січня, 09:48
У Раду внесли законопроєкт, який повинен захистити українців від недобросовісних забудовників.
26.10.2020, 11:54
Кирило Шевченко, якого Верховна Рада напередодні погодила на посаді керівника Національного Банку, виявився злісним боржником.
17.07.2020, 17:35